A dél-koreai vizes világbajnokság fele annyiba került, mint a budapesti
vizes111_top_story_lead.jpg

A dél-koreai vizes világbajnokság fele annyiba került, mint a budapesti

  • narancs.hu
  • 2019. július 31.

Gazdaság

Sőt, reálértéken nagyjából negyedannyit költöttek ugyanarra.

Véget ért a kvangdzsuni vizes világbajnokság Dél-Koreában. A szervezők a költségeket is nyilvánosságra hozták, a vébé összköltsége 224 milliárd koreai von volt, ami körülbelül 54 milliárd forint, írja a 444.

A két évvel ezelőtti, budapesti világbajnokság költségei viszont valahol 108 és 130 milliárd forint körül lehettek - hivatalos elszámolás nálunk máig nem készült.

Ez azt jelenti, hogy a kvangdzsuni vébé legalább fele annyiba került, mint a budapesti.

Ha azt is figyelembe vesszük, hogy az egy főre jutó jövedelem Dél-Koreában kétszer akkora, mint Magyarországon, akkor arra jutunk, hogy a budapesti vébé négyszer annyiba került mint a kvangdzsuni.

Dél-Korea volt már házigazdája nyári és téli olimpiának, foci világbajnokságnak, atlétikai vébének és most vizes világbajnokságnak is.

Így jelentős mértékben a meglévő infrastruktúrára alapoztak, és ideiglenes helyszíneket alakítottak ki, hogy csökkentsék a költségeket.

A koreaiak  az ideiglenes medencéket a világbajnokság után Tokióba, a jövő évi olimpia és a 2021-es vizes világbajnokság helyszínére szállítják át. A sportolókat pedig nem szállodákban, hanem egy külön, erre a célra felépített lakónegyedben szállásolták el - ezeket az épületeket a világbajnokság végeztével értékesítik.

Ezzel szemben nálunk épült egy 43 milliárdos Duna Aréna, az ideiglenes medencéket egyelőre nem sikerült eladni senkinek, a sportólóknak pedig szállodaszobákat béreltek a rendezők.

2027-ben ismét Budapest rendezi a vizes világbajnokságot.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.