A rekordinfláció ellenére nálunk a legolcsóbb az alkohol az EU-ban

  • 2023. június 23.

Gazdaság

Az élelmiszerárak statisztikáját az árstopos termékek módosítják.

Izlandon a legdrágább az alkohol az EU tagállamok közül, míg a legolcsóbb Magyarországon, előbbi országban az uniós átlag közel háromszorosát, míg nálunk kicsit több mint 80 százalékát kell leszurkolni átlagosan, ha alkoholt akar vásárolni az ember – derül ki az Eurostat frissen kiadott statisztikájából, melyet a hvg.hu szemléz.

Mélyen az uniós átlag alatt vagyunk dohánytermékek esetében is, bár azért itt már vannak olyan tagállamok, ahol olcsóbban is hozzájuthatunk a füstölnivalóhoz, mint Magyarországon.

Ilyen hely Bulgária, Románia, Szlovákia, Szlovénia, Horvátország és Lengyelország is, miközben a

legdrágábban dohányterméket Írországban vásárolhatunk az EU-n belül, ott az uniós átlag két és félszeresét kell kifizetnünk.

Magyarország az élelmiszervásárlás szempontjából is egy relatív olcsó helynek számít az uniós tagállamok között, bár ehhez közük van a gazdaságra és általában az inflációra kifejezetten kedvezőtlen hatással bíró árstopos intézkedéseknek is – jegyzi meg a hvg cikke.

Ennek ellenére is vannak olyan kategóriák, ahol az uniós átlag fölött vannak a magyarországi árak. Ilyen a tej, tojás és a sajt, valamint az olajok és zsírok csoportjába sorolható termékek is.

A magyarok alkoholfogyasztásának történelmi hagyományairól itt írtunk.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Megvenné Grönlandot Donald Trump

  • narancs.hu
Még hivatalba sem lépett a megválaszott elnök, de máris megfogalmazta, milyen fontos lenne az Egyesült Államok számára megszerezni a Dániához tartozó szigetet.