A Gattyán György érdekeltségi körébe sorolható és teqball-felszerelést gyártó Teqball Kft. a biatorbágyi gyárának szinte összes dolgozójának, összesen negyven embernek mondott fel kedden – értesült a Telex.
A hajlított asztalon játszott lábtengóféleséget, vagyis a teqballt 2022-ben hungarikumnak is nyilvánították, a sportot Gattyán György, Borsányi Gábor és a legutóbb a Megoldás Mozgalom elnökeként és EP-listavezetőjeként ismertté vált Huszár Viktor Dénes találták ki. A sporthoz eszközöket gyártó Teqball tulajdonosa a luxemburgi Teqball Holding S.á.r.l, ennek végső tulajdonosai a G7 korábbi cégportéja szerint szintén Huszár Viktor és Borsányi Gábor voltak, valamint Gattyán György a Docler Holdingon keresztül.
Azt, hogy a biatorbágyi gyárból gyakorlatilag minden dolgozót elküldtek, a cég is megerősítette. A lap Gattyán cégén, a Docler Holdingon keresztül megkapta a Teqball Kft. közleményét, amely szerint a cég és a 156 országban nemzeti szövetséggel rendelkező FITEQ elsősorban az amerikai és az ázsiai piacra, a sportág külföldi népszerűsítésére fókuszál a jövőben.
"A nemzetközi terjeszkedés, az új piacokra való fókuszálás hatással van a Teqball egyik magyarországi, biatorbágyi telephelyére is. Az asztalok gyártásának helyet adó telephely továbbra is a cég része marad, de az átszervezések, a gyártási folyamatok optimalizálása miatt a Kft. több, mint 40 dolgozójától megválik. A csoportos létszámcsökkentésről – a jogszabályi előírásoknak megfelelően – a cég értesítette már a kollégáit illetve az illetékes munkaügyi központot is" – írták.
Arra a kérdésre, hogy mit terveznek a gyárral, a cég nem válaszolt, de a lap információi szerint korábban felmerült az esetleges bérgyártás más cégeknek.
A lap úgy tudja, a teqball-asztalok gyártása már hónapok óta áll, ahogy gyakorlatilag az értékesítés is, a társaság a készletből inkább csak adományozott már az elmúlt időszakokban, főleg önkormányzatoknak. Úgy tudjuk, hogy az értékesítőkkel tudatták, csak akkor indul meg a gyártás, ha a megrendelések száma eléri a négyszázat – de a keddi felmondások arra utalnak, hogy csak néhány megrendelést kaptak.
A Teqball és a biatorbágyi gyár fejlesztésére is a cég komoly pályázati pénzeket kapott a magyar államtól, illetve konkrét megrendeléseket is, a Népszava egy korábbi összegzése szerint az összes állami Teqball-költés 1,4 milliárd forintot tesz ki.