Maszk nélkül is dolgoznak a jegyellenőrök a BKK-nál

Gazdaság

A jegyek, bérletek érvényességére maszk és keszytű nélkül ügyelnek az ellenőrök, a szakszervezetek védőeszközöket akarnak.

Arra voltunk kíváncsiak, hogy a járvány idején hogyan folyik a jegyellenőrzés a fővárosi buszokon, metrón, villamosokon, trolikon. A BKK arról számolt be, a rend változatlan, a jegyellenőrzés a járvány idején is folyamatos, a közösségi közlekedési szolgáltatás igénybevételéért ugyanúgy fizetni kell, mint a közértben. "

A BKK azt sem árulta el, hogy kevesebb ellenőrt vezényelnek-e ki a járványveszély miatt. "Az ellenőrzés hatékonyságának fenntartása érdekében nem áll módunkban részletes tájékoztatást adni az ellenőrök esetleges átcsoportosításáról" – közölték.

Az ellenőrök járvány elleni védekezését a kézfertőtlenítők szolgálják, maszkot ugyanakkor nem biztosítanak számukra. Jó hír viszont: el sem tiltják használatuktól az utasokkal szükségképpen érintkező munkatársaikat. "Az ellenőröket kézfertőtlenítővel és olyan fertőtlenítőkendővel is ellátták, amelyekkel a munkavégzéshez használt eszközeiket tudják rendszeresen fertőtleníteni. Amennyiben kollégáink szeretnének maszkot használni, nem gördítünk elé akadályt."

Információink szerint a BKK-nál az ellenőrök nem kaptak extra adag kézfertőtlenítőt, továbbra is a három havi rendszerességgel kiosztott 5 decis folyékony szappant vehetik kézhez, valamint naponta egy kézfertőtlenítő kendőt, amivel hordozható termináljukat, eszközeiket letörölhetik. Mivel egy nap egynél több utassal találkoznak, illetve több személlyel szemben is intézkednek, ezt a mennyiséget szerénynek tartják, ráadásul védőkesztyűt sem kapnak munkavégzésükhöz.

A BKK a Narancs.hu-val azt közölte, munkatársaink esetében munkakörük függvénye, milyen eszközöket tudnak biztosítani, milyen intézkedésekkel tudják biztonságosabbá tenni a munkavégzést.

A BKK jegyellenőreit képviselő Belföldi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezetének elnöke szerint viszont ez nem elég: "most már nem vizsgálni kellene a BKK-nak, hogy mit tehet, hanem felelős munkáltatóként ebben a helyzetben lépnie kellene a dolgozók védelme érdekében" - állapította meg Szabó István.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.