Nem fizet a beszállítóinak a Samsung-gyár egyik dél-koreai alvállalkozója

  • narancs.hu
  • 2022. május 18.

Gazdaság

Csődközeli helyzetbe került egy, a Samsung-bővítésen dolgozó dél-koreai cég. 

A dél-koreai Samsung gödi akkumulátorgyárának építkezésén dolgozó magyar vállalkozások 2-3 hónapja hiába várnak a fizetségre – írja a 24.hu.

A lap több forrásból származó értesülése szerint az egyik dél-koreai alvállalkozó csődközeli helyzetbe került, és összesen mintegy 3 millió euró kifizetésével maradt el a beszállítóinak. A magyar cégek pénz helyett szóbeli ajánlatot kaptak, amely szerint két lehetőségük van: vagy megkapják a követelésük 50 százalékát,vagy felszámolásba dől az adós cég.

A fizetési gondokkal küzdő alvállalkozó a Hallimprecision Hungary Kft., anyacége a dél-koreai bejegyzésű Hallimprecision Co. Ltd., amely a cégiratokban hol egybe, hol különírva szerepel. A magyarországi leány székhelyét Undra, egy cseppnyi Győr-Moson-Sopron megyei, osztrák határ menti településre jegyezték be, ahol nem kell iparűzési adót fizetni és a polgármesteri hivatal mellett biztosít irodát egy bodonhelyi székhelyszolgáltató.

Az egyik beszállító arról számolt be, hogy már fizetési felszólítást is küldött, fizetési meghagyással is próbálkozott, de állítása szerint a Hallimprecision címén nem vették át a küldeményeit. A cég a lap kérdéseire nem válaszolt. 

A lapnak Youngil Song, a Samsung Engineering Kft. ügyvezetője azt nyilatkozta, hogy a Samsung a szerződésnek megfelelően fizet, és nem tudja, mi okozza a Hallimprecision fizetési problémáit, és azt sem tudja, van-e, illetve mennyi az adósság a beszállítókkal szemben. Arra a kérdésre, hogyan tervezik a beszállítók kifizetését, azt írta, fogalmuk sincs.

A beszállítók elmondása szerint a Samsung Engineering „segíteni akar” a helyzet megoldásában, de csak arra van mód, hogy a tartozások 50 százalékát kiegyenlítsék. 

A gödi Samsung-gyár bővítése az egyike azoknak a megaberuházásoknak, amelyek révén Magyarország az elektromos autók akkumulátorgyártásában élre akar törni. 

A Samsung-gyár körüli ügyekről itt írtunk korábban! 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.