A kormánypárti média máris belekötött a Netflixbe és a TikTokba

  • narancs.hu
  • 2021. június 29.

Interaktív

Az a fő gondjuk, hogy a két platformon túl sok az LMBTQ-tartalom. 

Bár már úgy tűnt, külföldön mintha visszakozni kezdett volna a kormány a homofóbra átszabott pedofilellenes törvény ügyében, a kormányközeli média felcsavarta a potmétert, és máris belekötött több platformba is. 

A kormánypárti Magyar Nemzet ugyanis hétfőn-kedden rögtön két cikkel is jelentkezett:

  • az egyikben hosszan sorolnak netflixes és HBO-s sorozatokat, amelyekben szerepelnek meleg, leszbikus vagy transznemű szereplők (ez akár még ajánlónak is jó lehet), de olyan megállapításokkal tűzdelték tele, mint hogy "ha a propagandajelleget nézzük, ennek egyik legjelentősebb képviselője a Netflix"; "felmerülhet a kérdés, miszerint értékesebb, színesebb lesz-e egy történet attól, ha egy karakterről kiderül, hogy homoszexuális? Ha a válasz nem, akkor már az öncélú melegpropagandáról beszélhetünk"; "a cél egyértelmű: a filmgyárak azt akarják sugallni, hogy a homoszexualitás hétköznapi jelenség"; "mára annak is csömöre lehet a témától, aki a túlzásba vitt meleg szereplők előtt nyitott és elfogadó volt"; "nem meglepő, hogy az agresszív melegpropaganda széles tömegekben kelt felháborodást, és számos tiltakozó mozgalmat és petíciót indítottak a megosztó, ízléstelen alkotásoknak a többségi társadalomra erőltetése ellen".  
  • a másik (szerző nélküli, de az összes vidéki KESMA-lap által átvett) cikkben pedig egy csodálkozó édesanya mesél arról, hogy ötödikes lánya és barátnője a melegek megkülönböztetése ellen küzdve szivárványos zászlókat rajzolt, és "hamar kiderült, hogy a két fiatalt felkavaró információ a TikTokról érkezett". A cikk pedig arra jut, hogy mivel a megosztó egy helyre sorol minden LMBTQ-témájú posztot, ezért "miközben a frissen megszavazott törvény éppen azt szeretné elérni, hogy a szexuális irányultság megélésének társadalmi vonzata ne legyen téma a 18 év alatti fiatalok számára az iskolában, a TikTokon ez kikerülhető, sőt, a téma a sokszorosára dagasztható".

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.