A program

  • .
  • 2009. április 9.

Képzőművészet

Irodalom Beszélgetés Rachida Lamrabet írónővel Károli Gáspár Református Egyetem, április 23., 10.00; Millenáris, Könyvfesztivál, Első Könyvesek Fesztiválja, április 25., 14.30 Képzőművészet Vérité Exposée - az emlékezetről Ernst Múzeum, április 11.-május 31. Komolyzene Collegium Vocale Gent / Akademie Für Alte Musik Berlin: G. F.
Händel: Brockes Passió

Zeneakadémia, április 9., 19.30

Könnyűzene

Ahoar

Millenáris Fogadó, április 10., 20.00

Zita Swoon

Millenáris Teátrum, április 17., 20.00

Shameboy, The Subs

A38, április 18., 22.00

Vive La Fte

A38, április 30., 22.00

Színház

Wayn Traub / Toneelhuis: Maria-Magdalena - Wayn Wash III

Trafó Kortárs Művészetek Háza, április 17-18., 20.00

Kopergietery társulat: Rohanás

Millenáris Fogadó, április 18., 19.00

BerlinBerlin: Bonanza

Merlin Színház, április 20-21., 19.00

Tánc

Arco Renz / Kobalt Works: i!2

Trafó Kortárs Művészetek Háza, április 30., 20.00

A programokról részletesebben a www.futurspektiv.hu oldalon olvashatnak!

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.