Nem vizsgálódik tovább a Központi Nyomozó Főügyészség Bábiné Szottfried Gabriella ügyében. Amint korábban megírtuk: még 2010 nyarán, Sződliget polgármestereként adott el egy kültelki, önkormányzati tulajdonú ingatlant Bábiné, úgy, hogy erről nem kérte ki a sződligeti képviselő-testület véleményét. A 2010-es őszi választás után az új összetételű önkormányzat keresett egy ingatlanbecslőt, aki 1,6 millió forintra értékelte a 715 négyzetméteres ingatlant. Bábiné ezt az ingatlant 2010. június 21-én 160 ezer forintért adta volna el.
A szerződéssel azonban más gondok is voltak: „Az előírt jogi követelményeknek nem felel meg, hiszen abban vételár nem szerepel, illetve minden szempontból szabálytalan. Úgy kívánták elidegeníteni ezt az ingatlant, hogy a lényeges kérdések nem voltak rögzítve” – volt olvasható a honlapon az önkormányzat álláspontja. Ezt a dokumentumot a magánszemély „vevők” a névátírás miatt később „benyújtották a földhivatalhoz, amely elutasította azzal az indokkal, hogy nem volt hozzá képviselő-testületi határozat”.
Noha az adásvétel jogilag nem valósult meg, ennek ellenére az ügyben Sződliget jelenlegi polgármestere, Juhász Béla állásfoglalást kért a Pest Megyei Főügyészségtől. Ezt megkapva a váci ügyészséghez fordult, ahol szeptemberben rendeltek el nyomozást hűtlen kezelés gyanúja miatt, novemberben viszont az ügy átkerült a Központi Nyomozó Főügyészséghez, tekintettel arra, hogy Bábiné mentelmi joggal rendelkezik. „Nem vitás, hogy a feljelentett az önkormányzat megkérdezése nélkül intézte az eladás ügyét” – tájékoztatta lapunkat Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője. Hozzátette: a főügyészség, miután lefolytatta a megfelelő eljárást, megállapította, hogy a feljelentésben hivatkozott szerződés „olyan mértékben volt joghiányos, hogy az joghatás kiváltására alkalmatlan lett volna”. Azaz: olyan hiányosan kitöltött dokumentumról volt szó, amellyel az érintettek a földhivatalban nem tudtak volna (nem is tudtak) vagyoni kárt okozni az önkormányzatnak. Márpedig a hűtlen kezelés bűntettét csak így lehet elkövetni, kárt okozva.
Figyelmébe ajánljuk
Nagy lépést tett a cigányság felé a Tisza, a romaügyi államtitkár dühbe is gurult
A faltól a falig: a tüchtig német diktatúra a magyar slamperájban
A Balaton partján nemcsak hekk és napernyő várta az endékásokat, hanem a Stasi megfigyelői is. Jobst Ágnes könyve feltárja, hogyan simult egymásba a német precizitás és a magyar barkácsállam a szocialista titkosszolgálatok világában. Bak Mihály írt a történeti kötetről az Olvasni muszáj sorozatban.
Magyar Péter szupersztár
Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.
Feketelistákból még nem épült ország – civil szervezetek és sajtóorgánumok közös közleménye
- narancs.hu
Erőltetett párhuzamok
Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).
Hogy alakul három baráti pár dinamikája azután, hogy az egyik férfi egy fiatalabb nőt választ?
Prokrusztész-ágy
A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).
Felelős nélkül
- - turcsányi -
Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.
Sylvia Plachy fotóművész közel sem csak a fia, Adrien Brody miatt érdekes
Mozgó falak
- Molnár T. Eszter
Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.
Mahler-liturgia
„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.