"Saját" tévéjének adott interjút saját magáról a keszthelyi fideszes polgármester felesége

Kis-Magyarország

„Van-e még valami, ami hiányzik az életedből?” Ilyen és hasonló kérdésekről folyt a beszélgetés az önkormányzati televízióban.

A TV Keszthely Mire vágyik a Nő? című műsorának legutóbbi vendége éppen a médium programigazgatója volt, aki történesen a város fideszes polgármesterének a felesége. 

Azt, hogy hogy lehet egy közpénzből működő helyi, önkormányzati televízió programigazgatója a polgármester hozzátartozója, most nem taglaljuk. De hogy erről félórás öntömjénező műsor készüljön, amelyben a programigazgató feleség a férjét és önmagát dicséri, magyar sajátosság. Az amúgy is kínos „produkciót” tovább rontotta a mikrofonállványként működő „műsorvezető”.

Manninger Beátáról (alias Zsuppán Beáta) van szó, aki Keszthely kormánypárti polgármesterének, Manninger Jenőnek a felesége. Manninger a rendszerváltás után az MDF-ben politizált, aztán az első Orbán-kormányban, 1998-2002 között közlekedési és vízügyi államtitkár volt. 2002 és 2014 között a Fidesz parlamenti képviselőjeként tevékenykedett, ezzel majdnem egyidőben a Zala Megyei Közgyűlést is vezette. Idén nyáron - 68 évesen - elindult a keszthelyi polgármesteri posztért a Fidesz-KDNP színeiben. Az időközi választásra azért került sor, mert az előző városvezető, Nagy Bálint a Lázár János irányította építésügyi és beruházási tárca államtitkára lett. A választás kapcsán a Narancs.hu számolt be elsőként arról, hogy az egyenlőtlen feltételekre hivatkozva az ellenzék nem indított jelöltet, így Manninger egyedül „szállt harcba” a biztos posztért.

Már Manninger polgármestersége előtt a TV Keszthely programigazgatója lett a felesége, aki korábban a Kossuth Rádiónál, a Hír TV-nél, egy kereskedelmi adónál és a Pesti TV-nél is dolgozott. Manninger Beáta október közepén félórás interjút adott a város televíziójának programigazgatói minőségében arról, hogy milyen polgármester-feleségnek lenni. Saját beosztottja, Németh Veronika „faggatta” őt.

Az adásban gyakorlatilag nem voltak valós kérdések. Németh Veronika például azzal indított, hogy mit csinált reggel Manninger Beáta, mielőtt a stúdióba jött - például reggelit a férjének, derült ki a „kérdésre” adott válaszból. Olyan bölcsességekről folyt a fecsegés, hogy a gyermekek szeretik a szüleiket és viszont, hogy az anyának milyen fontos a fia, akire mindig számíthat. Kiderült, hogy a polgármester-feleségnek van egy francia bulldogja, akit egy híres divattervezőről nevezett el, s hogy vett a kutyusnak egy cápás úszómellényt, de azt Karl, a kutya nem hajlandó viselni. A legizzasztóbb kérdés így hangzott: „Van-e még valami, ami hiányzik az életedből?”

Külön szép a dologban, hogy Manninger Beáta bevallja, nem olvas kommenteket, s próbál távol maradni a politikától, miközben nyilvánvaló, magánéleti és munkahelyi pozíciói ezt lehetetlenné teszik. A csevej közben vall a közpénzen működő televízióban férje elképesztően jó és hasznos tanácsairól, kivételes vezetői attitűdjéről, nagyvonalúságáról. Mindehhez hozzáteszi, rengeteget tanult a férjétől, s ezért hálás neki. Erre Németh Veronika megjegyzi főnökének: „Olyan szépen, szeretettel beszélsz a férjedről.” Aztán ettől a munkatárstól megtudjuk, hogy a fideszes polgármester-feleség nagyszerű süteményeket is készít, de egyben konyhafőnök és elismert tévés szakember, a legnagyobb állatvédő és nagyszerű feleség is. Már-már reneszánsz ember.

Értesülünk arról is, hogy a programigazgató és a polgármester milyen betegségben szenved, hogy Beáta asszony megrögzött futó, nagyon korán kel, és az adás előtt milyen sok telefont „bonyolított le”. Végül megtudjuk azt az életbölcsességet a TV Keszthely műsorából, hogy Manninger Beáta szerint ebben a hektikus világban jónak kell lenni, de azt is kiderül, hogy édesanyjával milyen különleges a viszonya.

„Kedves keszthelyi polgárok! Engedjék meg, hogy a rezsiválság és az államcsőd közelében egy hiánypótló tartalmat kínáljak Önöknek a városi tévé programjából! Szerény véleményem szerint, ha a polgármester feleségének és a városi tévé programigazgatójának a személye megegyezik, az minimum aggályos. Ha pedig az általa irányított tévében ezzel még marketingeli is magát, az súlyos aránytévesztés” – írta Facebook-bejegyzésében Molnár Tibor önkormányzati képviselő, egyben a keszthelyi ellenzéki szervezet, a KÉVE alelnöke. Hozzátette, ha nem csak fideszeseket és a holdudvarukat hívnák be „helyeskedni”  a televízióba, hanem olyan ellenzékieket is, akik mást gondolnak Keszthely jelenéről és jövőjéről, akkor nem lenne mindennek nagyon is „észak-koreai szaga” .

Helyi források azt sem zárják ki, hogy megkezdődött Manninger Beáta politikusi felépítése a 2024-es önkormányzati választásra. A programigazgató beszél arról a „műsorban”, hogy nem titok, a férje húsz évvel idősebb, mint ő. Kérdés, Manninger Jenő 70 évesen elindul-e majd a polgármesteri címért a 2024. májusi önkormányzati választáson .

(Címlapképünkön: Manninger Beáta és - háttal - Németh Veronika a TV Keszthely műsorában)

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.