KÖNYVMELLÉKLET - Visszhang: könyv

Nagy mesterek remekművei; Népek zenéi

Könyv

A csak Pepe-sorozatként emlegetett Magali Le Huche-féle zenélős könyvek az elmúlt években a gyerekek kedvenceivé váltak.

Túlzás nélkül elmondható, hogy paradigmaváltást jelentettek a hangos kiadványok körében.  Lankadatlanul zenéltetik e kiadványokat, nyomogatják a gombokat, klasszikusokat, jazzt, diszkót vagy épp hiphopot hallgatva. Pepe, a sárga kiskutya kötetei 3 éves kortól ajánlottak, így piaci rés maradt a legkisebbeknek szóló hasonló könyvtárgynak: a Nagy mesterek remekművei és a Népek zenéi nekik szólnak. E lapozós verziók strapabíróbb anyagból készültek, egyszerűbbek, színesebbek és elnagyoltabb illusztrációkkal, csupán egy-egy mondatos szöveggel jelentek meg, kiváló zenei minőségben. Az egyéves kortól ajánlott könyvek kétszer 12 zenei részletet szólaltatnak meg, a bekapcsolást követően ezeket is egy-egy helyen kell megnyomni, hogy zenéljenek. Kínában pandák készítenek tradicionális papírsárkányt, miközben a megfelelő, autentikus dallamok szólnak, Hawaiinál teknősök zenélnek és táncolnak a parton, míg Oroszországban medvék baktatnak rétegesen felöltözve a havas tájban, Indiában pedig a tigris egy elefánt hátán utazik. A klasszikus zenét bemutató kötetben többek között Bach, Bizet, Chopin és Vivaldi dallamai szólnak, a rajzok pedig igazodnak a zenei címekhez, és megpróbálják a hangzást is lekövetni. Itt is állatkák vannak rizsporos parókában, maskarában vagy épp egy hangszer társaságában. A babák (és a szüleik) biztosan odalesznek értük.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.