Rádió

Érthetően szakszerű

Reggeli biznisz a Jazzyn

Kritika

Alighanem kissé csalódottan konstatálták a névmágia hívei, hogy a múlt év végén, a csatorna megújulását jelezve a korábbi Jazzy Rádió sima Jazzyre keresztelte át magát.

Persze a stílusbeli megújulást megelőzte a tulajdonosi struktúra átalakulása is: 2022 elején került a Michaeli, Schwartz & Brit Média Holdinghoz a Jazzy Rádió és a Klasszik Rádió. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa kisvártatva egymillió forintra, illetve 12 óra hallgatásra büntette a csatornákat a jogtalan tulajdonosi helyzet miatt (nem lehetnének egy kézben). Az új tulajdonosok, név szerint Milkovics Pál magyar-cseh üzletember, valamint a Rogán Antallal is komázó izraeli-grúz Shabtai Michaeli, illetve az operatív vezetőként dolgozó Suri Imre be is lengették rögtön a közelgő fazonigazítást, amelynek hangosan kimondott célja, ha jól értettük, a fiatalabb hallgatóság elérése volt. Hogy ez egy smooth jazzt és art popot játszó csatornánál mennyire reális célkitűzés, s a névbűvészkedéstől miféle lendületet vártak ehhez, rejtély. Mindenesetre a jelentős részben megújult műsorpaletta mintha továbbra sem a kamaszokra lenne kihegyezve.

Sokszor láthatjuk, hogy a kisebb csatornák általában egy-egy műsorsávra koncentrálnak, mert egy egész napot nem tudnának megtölteni drága, sokszereplős, szerkesztést, telefonálást, technikai apparátust igénylő interaktív műsorokkal. Az esetek nagy részében így a reggelre figyelnek oda. A Jazzy Rádió így futtatta fel a Millásreggelit, amely aztán a nagy megújulásban stábostul átkerült a Radiocaféra, a Jazzyn pedig elindult a Business Class olyan műsorvezetőkkel, mint Balogh Petya üzletember, angyalbefektető, Eke Angéla Junior Prima díjas színművész és aktivista, László Csaba volt pénzügyminiszter, címzetes egyetemi tanár, valamint Trencséni Dávid, a Michaeli, Schwartz & Brit Media kiadóvállalat hírigazgatója. Bár a kezdetek óta mintha változott volna a névsor, de nem született külön hír róla.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.