Könyvmelléklet

Járványban jobban terjed a vers    

Kritika

Minimum tizenegyes! a Magyar Narancs irodalmi sikerlistája – magyar irodalom

Most, a járvány kezdete után másfél évvel látszik meg talán először a listánkon, hogy a könyvkiadók visszafoghatták a megjelenéseiket. Arra, hogy a tizenegy könyvből hét verseskötet legyen, még nem volt példa, az utóbbi nyolc év átlaga alig valamivel több, mint három és fél; ez a különben örvendetes tény arra utalhat, hogy nem jelent meg elég könyv kritikusaink kedvenc műfajában, az elbeszélő prózában. Összesen harminckét könyvre érkezett szavazat (huszonegy nem jutott fel a listára), ami ugyancsak elmarad az utóbbi évek negyvenes átlagától.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.