A harmadik helyre csúszott vissza Orbán az EU kerékkötőinek rangsorában

  • narancs.hu
  • 2023. november 29.

Külpol

Zelenszkij, a tavalyi "év embere" idén az első számú "álmodozó" lett a Politico listáján.

Hiába harcolt idén is kitartóan Brüsszel ellen, Orbán Viktor egy helyet hátracsúszott a Politico európai kerékkötőket rangsoroló listáján – írja a 444.hu.

A magyar miniszterelnök tavaly még második helyen állt Giorgia Meloni mögött, ám

idén az Orosz Központi Bank igazgatója és Carles Puigdemont, brüsszeli száműzetésben élő katalán szeparatista is megelőzte.

 

Az újság méltatása szerint Orbán évek óta hadakozik Brüsszellel, jó barátságot ápol Vlagyimir Putyinnal, és a szélsőjobboldal előretörésében bízik a 2024-es EP-választáson.

A Politico szerint Orbán arra készülhet, hogy 2024 második felében az európai értékekkel ellentétes politikájának népszerűsítésére használja fel Magyarország soros EU-elnökségét. Tervét viszont nehezíti, hogy lengyel szövetségesei elvesztették az októberi választást, így új szövetségesek után kell néznie az Európai Tanácsban.

Európa legbefolyásosabb emberének a lengyel belpolitikába győzelemmel visszatérő Donald Tuskot választotta az újság.

A tavalyi listán Volodimir Zelenszkij volt az év embere, neki idén az első számú álmodozó posztja jutott. Érdekes változás még tavalyhoz képest, hogy Meloni első számú kerékkötőből első számú cselekvő lett.

Eltűnt viszont a listáról a tavaly még első számú cselekvőként rangsorolt német alkancellár, Robert Habeck, az első számú álmodozónak választott, azóta megbukott finn miniszterelnök, Sanna Marin, de Putyin és külügyminisztere, Szergej Lavrov sincs rajta az idei listán.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Mi az üzenete a Hadházy Ákos és Perintfalvi Rita elleni támadásoknak?

Bő húsz éve elvetett mag szökkent szárba azzal, hogy egy önjelölt magyar cowboy egyszer csak úgy döntsön: erővel kell megvédenie gazdáját a betolakodótól – ha jóindulatúan szemléljük a Hadházy Ákossal történteket. Ennél valószínűleg egyszerűbb a Perintfalvi Ritával szembeni elképesztően alpári hadjárat: nem könnyű érveket hozni amellett, hogy ez valaminő egyéni ötlet szüleménye.

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.