A Kreml szerint is gyanús Prigozsinék balesete

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 30.

Külpol

Nyomozók vizsgálják, hogy „szándékos atrocitás” történt-e.

Azt a lehetőséget is számításba veszi az orosz állam, hogy a Jevgenyij Prigozsin és kilenc másik ember halálát okozó repülőgép-balesetet szándékosan idézték elő – írja a 24.hu.

A Wagner zsoldoscsoport vezetőjét is szállító repülőgép egy hete, augusztus 23-án zuhant le Moszkvától északra, a Tveri területen. Az első hírekben az állt, hogy a gépet lövés érte, illetve valamilyen pukkanást hallatszott, mielőtt elkezdett volna zuhanni. 

Az eset pont két hónappal azután történt, hogy Jevgenyij Prigozsin az általa vezetett magánhadsereg élén megindult Moszkvába, puccsra készülve. Később felhagyott a tervével, Fehéroroszországba ment, majd Afrikában tűnt föl.

Prigozsint kedden temették, és a szertartásra végül nem ment el Vlagyimir Putyin elnök, akinek a karrierjét köszönhette, és aki ellen végül fellázadt.

Dmitrij Peszkov, Vlagyimir Putyin elnök szóvivője most azt mondta a repülőgép-balesetről, hogy a vizsgálatot végző nyomozók több lehetőséget is mérlegelnek, „beleértve azt a verziót is … tudják, mire gondolok, hogy mondjuk úgy, szándékos atrocitást történt” – nyilatkozta Peszkov. Azt is egyértelművé tette, hogy a nyomozást az orosz hatóságok végzik, szó sincs nemzetközi vizsgálatról. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Majdnem Magyarországon találták fel a hormonális fogamzásgátlást

A magyar gyógyszeriparban már az 1930-as években eljutottak a hormonális fogamzásgátlás lehetőségéhez, a korabeli magyar társadalom azonban nem volt fogékony az ötletre. Ennek ellenére magyaroknak is köszönhető a tabletta feltalálása. Két magyar cég és két magyar ember három története a huszadik század sűrű és komor eseményeinek desztillátuma.