Deutsch Tamás visszaszólt Manfred Webernek
deutsch_top_story_lead.jpg

Deutsch Tamás visszaszólt Manfred Webernek

  • narancs.hu
  • 2019. március 6.

Külpol

Szerinte „megmalmozzák“ a Néppárt frakcióvezetőjét.

Az Európai Néppárt (EPP) tizenkét tagpártja kilenc országból kezdeményezte hivatalosan a Fidesz kizárását vagy tagságának felfüggesztését. Ez lesz a téma az EPP március 20-i ülésén is. Ahhoz, hogy ne zárják ki a Fideszt, három feltételt szabtak. A Fidesz azonnal és végérvényesen állítsa le a Brüsszel elleni kampányt, Orbán kérjen bocsánatot a Néppárt tagpártjaitól és a kormány biztosítja a CEU Budapesten maradását.

Deutsch Tamás, a Fidesz Európa Parlamenti képviselője ezzel kapcsolatban nyilatkozott az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. Deutsch kiemelte, hogy 79 tagja van a Néppártnak. Ráadásul szerinte a különböző néppárti politikusok között hosszú idő óta, fontos kérdésekben zajlik vita. A Fidesznek pedig most lehetősége nyílik, hogy álláspontot foglaljon ebben a vitában.

A kampány leállításával kapcsolatban Deutsch azt mondta, hogy „nincs olyan EU-s ország, ahol a mérsékelt balközép vagy a mérsékelt jobboldal közé tartozó politikai erők közül többen tucatnyi kérdésben ne kritizálná azt, amit Brüsszel csinál az Európai Unió jövőjével kapcsolatban”. Szerinte nem kampányt, hanem tájékoztató akciót folytat a kormány. „A véleménynyilvánítás és a szólásszabadság értékét sokra tartó kontinensen, ha valakinek a brüsszeli bürokrácia bizonyos kérdéseivel kapcsolatban kritikus a véleménye, azt hadd mondja el” – tette hozzá.

Arról, hogy bocsánatkérést várnak Orbántól, Deutsch úgy vélekedett, hogy „azért ez nem egy babazsúr, ahol kicsit meghúztad a copfomat is ez fáj nekem. Ennél jóval komolyabb ember Manfred Weber”.

A CEU előzésével kapcsolatban pedig Deutsch úgy látja, hogy az egyetem még mindig Budapesten van. „Megmalmozzák Manfred Webert. Úgy ítéli meg, hogy a magyarországi és egyébként európai politikai riválisai által megfogalmazott politikai állítások felelnek meg az igazságnak. Higgyen a szemének” – mondta Deutsch.

Deutsch azt is elmondta, hogy nem keresnek utat az Európai Néppárton kívül, az EPP büszke tagjai. Pedig a hírek már arról szólnak, a Fidesz a Salvini és Le Pen fémjelezte szélsőjobboldali frakcióval folytat tárgyalásokat.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.