Egy ausztrál milliárdos azt mondta, munkanélküliséget kell teremteni, hogy a munkások érezzék, hol a helyük

  • narancs.hu
  • 2023. szeptember 14.

Külpol

Az ingatlanmágnás Tim Gurner szerint „fájdalmat kell teremteni” a gazdaságban, hogy letörjék „a munkavállalók arroganciáját”.

Nem először szerepel a címlapokon Tim Gurner edzőterem-tulajdonosból lett ingatlanspekuláns, aki korábban azt mondta, a fiatalok azért nem engedhetik meg a lakhatást, mert túl sok pénzt költenek avokádós szendvicsre.

A 41 éves ausztrál, akinek vagyonát 929 millió dollárra becsülik, most azt mondta egy gazdasági találkozón, hogy „fájdalmat kell teremteni a gazdaságban”, mert a Covid járvány után az embereknek egyre kevesebb kedve van dolgozni - írja a BBC. Azt javasolta, hogy a mostani, 3,7 százalékos munkanélküliség helyett 40-50 százalékos munkanélküliséget kell teremteni, hogy „a munkavállaló-piacon csökkenjen az arrogancia”.

Gurner azt mondta: „Van egy rendszerszintű változás, miután a munkavállalók azt gondolják, a munkáltatójuk nagyon szerencsésen jár velük. Muszáj emlékeztetnünk az embereket, hogy a munkáltatónak dolgoznak, és nem fordítva.” Szerinte az elbocsátások már most elkezdődtek, a cégek is látják, hogy erre van szükség.

Tim Gurner később a LinkedIn oldalán bocsánatot kért a megjegyzéseiért, mondva, hogy azok nagyon érzéketlenek voltak a munkavállalók és a családok felé.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.