Elon Musk Dél-Afrikában született, a kilencvenes évenben diákvízummal érkezett az Amerikai Egyesült Államokba. Ez a dokumentum arra jogosította volna fel, hogy tanuljon a Stanford Egyetemen, ő azonban tanulás helyett testvérével megalapította a Zip2 nevű céget. A befektetők attól féltek, hogy a társalapítót előbb-utóbb kiutasítják az országból a szabálytalanság miatt. Határidőt szabtak neki, ameddig dolgozói vízumot kellett szereznie. Ez 1996-ban meg is történt – idézi a Telex a Washington Post szombati cikkét.
A Zip2-t 1999-ben adták el a Musk testvérek 300 millió dollárért. Ez az üzlet alapozta meg a karriert, amelynek végére a Tesla és a SpaceX vezetője, az X-re átnevezett Twitter tulajdonosa a világ leggazdagabb emberévé vált.
Az üzletember most azzal szerepel a hírekben, hogy az amerikai elnökválasztási kampányban Donald Trump mellett áll, és segíti, ahogyan lehetőségei engedik.
Az üzletember karrierjének kezdetéről szóló Washington Post-cikkre Joe Biden, a hivatalban lévő elnök is reagált: szerinte Musk álszent. „A világ leggazdagabb emberéről kiderült, hogy illegális munkavállaló volt, amikor ide jött. Iskolába kellett volna járnia, amikor diákvízummal érkezett. Nem járt iskolába. Megszegte a törvényt. Aztán mindenféle »illegális bevándorlóról« beszél, akik felénk jönnek” – mondta Biden.
Musk tényleg beszélt a bevándorlókról, Európában is: tavaly decemberben egy olaszországi fórumon az illegális migráció leállítása mellett érvelt arra hivatkozva, hogy ellenkező esetben a célországok elveszítik identitásukat.
Tetszett neki az az ötlet is, hogy a magyar kormány illegális migránsokat buszoztatna tiltakozásképpen Brüsszelbe.