ParaSzuperSztár – A fogyatékkal élők tehetségkutatója

Kultúra

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) tehetségkutatót indít fogyatékos emberek számára. Jelentkezni előadó-művészeti és alkotóművészeti kategóriákban csoportosan vagy egyénileg, holnap éjfélig lehet.

„A tehetségkutató célja, hogy megmutassa azokat a tehetségeket, akik eddig láthatatlanok voltak a nyilvánosság szeme előtt. Ez nemcsak egy fellépési alkalom, hanem pályaindító, pályasegítő lehetőség is, hiszen a legjobbak tehetséggondozásban részesülnek. A MEOSZ-t tavaly kereste meg Farkas Bálint színész és Bálint Emese színész, énekes, harmonikaművész a tehetségkutató ötletével” – tájékoztatott minket Gábor Imola, a MEOSZ sajtófőnöke. „A két művész fellépései során azt tapasztalta, hogy a fogyatékkal élő emberek egy-egy előadást követően kedvet kapnak ahhoz, hogy ők is megmutassák, hogy mit tudnak. Ennek következtében fogalmazódott meg bennük a tehetségkutató ötlete” – mondta Gábor. A MEOSZ-nak kulturális programok szervezésében van tapasztalata, ezért szívesen vállalták az esemény megszervezését.

false

 

Senki ne parázzon a tehetségkutató logójától, hiszen nemcsak mozgáskorlátozottak jelentkezhetnek, hanem bárki, aki valamilyen fogyatékossággal él. Egyénileg és csoportosan is lehet nevezni. A csapat maximum létszáma tíz fő. Két alapkategóriában és számos alkategóriában nevezhetnek a tehetségek. Előadó-művészeti alkategóriák: próza- és versmondás, színjátszás, ének, tánc, hangszeres zenei előadó-művészet, egyéb (pantomim, stand up, bűvészkedés). Alkotóművészeti alkategóriák: fotó, film, festmény, grafika, kisplasztika, népi és iparművészeti alkotás, saját irodalmi alkotás. Mivel ez nem a Megasztár, a fellépéshez szükséges kellékeket (díszlet, hangszer, kísérőzene) a versenyzőnek saját magának kell biztosítania. A nevezés díjtalan, amit jelentkezési lap kitöltésével, e-mailben (paraszupersztar [at] meosz [dot] hu) vagy postán (MEOSZ, 1032 Budapest, San Marco utca 76.) lehet megtenni. Mindkét kategóriához külön jelentkezési lapot kell elküldeni, részletes információk itt olvashatók.

A területi elődöntők után az országos döntőre december ötödikén kerül sor a József Attila Művelődési Központban. A nyertesek díjazására összesen egymillió forint áll rendelkezésre. A szervezőktől úgy értesültünk, hogy a szakmai zsűriről még nincsen hivatalos információ, a felkérések folyamatosan zajlanak, azonban annyi biztos, hogy nem ugyanaz a zsűri fogja meghozni a végleges döntést, tehát a beérkezett művek és produkciók előválogatásáról és végső elbírálásáról nem ugyanazok a szakértők fognak határozni. A döntőt követően a szervezők december 5. és 2015. június 30. között a nyertes alkotások és előadások bemutatását tervezik. Ennek részletei még nem látszanak. „Minden attól függ, hogy összejön-e annyi színvonalas alkotás, amelyből érdemes egy kiállítást rendezni, vagy egy antológiát kiadni. Az viszont biztos, hogy a döntőn megtekinthetők lesznek a nyertes művek” – mondta el kérdésünkre Gábor.

Jelentkezni május 20-án éjfélig lehet.

Figyelmébe ajánljuk