Egy indiai férfi be akarja perelni a szüleit azért, mert miattuk kell léteznie

  • 2019. február 7.

Lélek

A 27 éves férfi pedig ebbe soha, semmilyen formában nem egyezett bele.

Raphael Samuel mumbai üzletember ötletéről a BBC írt: a férfi szerint nem a mi döntésünk volt, hogy megszülessünk, még akkor sem, ha leheteltlen lett volna azelőtt beleegyeznünk a létbe, hogy létezünk.

Samuel szerint a létezés nem más, mint egy életen át tartó szenvedés, aminek a szüleink tettek ki minket.

Samuel ezért bíróság elé szeretné állítattni szüleit, akik — talán nem teljesen függetlenül ettől a kívánalomtól — mindketten ügyvédek.

Raphael anyja egyébiránt csodálja fia vakmerőségét. Azt mondja, hogy "ha Raphael előjön egy racionális magyarázattal arra nézvést, vajon miként kérhettük volna a beleegyezését a létbe, elismerem a hibámat."

Samuel egyáltalán nincs egyedül a világon azzal a gondolattal, hogy nem feltétlen helyes morális értelemben gyermkeket nemzeni az élettel járó rengeteg szenvedés miatt — ezt a filozófiai irányzatot antinatalizmusnak vagy nemzésellenességnek nevezzük. Maga a fogalom Théophile de Giraud belga íróhoz, filozófushoz, aktivistához kötődik.

false

Samuel szerint ha mindenki követné ezt a filozófiát, eltűnne az emberiség, és ez a bolygónak is sokkal jobb lenne.

„Az emberiségnek nincs értelme. Annyian szenvednek. Ha az emberiség kihalna, a Föld és az állatok bldogabbak lennének. Jobb lenne. És ember sem szenvedne többé.“ — vallja a férfi.

Samuel ilyesféle gondolatokat osztott meg Nihilanand nevű Facebook-oldalán az elmúlt egy évben.

A férfi saját bevallása szerint ötéves kora óta antinatalista.

A már említett anya egyébként minderről így beszélt a BBC cikke szerint: „Örülök, hogy a fiam félelem nélküli, szabadon gondolkozó fiatalember. Tudom, hogy megtalálja az utat a boldogságához.“

Samuel egyelőre nem talált olyan jogászt, amelyik vállalná az ügyet.

false

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”