Hány Narancs egy New York Times?

Lokál

Végre megtudtuk, mi a különbség a Magyar Narancs és a New York Times szerkesztősége között! Helyszíni tudósítás a New York-i és a Páva utcai székházból. Képekkel!

5 különbséget rejtettünk el az alábbi fotókon, melyek azok?

Szerkesztőség 1.

New York Times szerkesztőség - 620 8th Ave, New York

New York Times – 620 8th Ave, New York

Fotó: Köves Gábor

Szerkesztőség 2.

Magyar Narancs - Budapest, Páva u. 8.

Magyar Narancs – Budapest, Páva u. 8.

Fotó: Köves Gábor

Természetesen nem csak egy-két turistafotó elkattintása végett jártunk a New York Times szerkesztőségében: Susan Chirával, az új éra frissen kinevezett főszerkesztő-helyettesével beszélgettünk az elmúlt évek legfontosabb házon belüli fejleményeiről.

És ha valaminek, eseménytelennek aligha nevezhető ez az időszak: 2011-ben fizetőssé tették az online tartalmakat, a lap 160 éves története során pedig először került nő (Jill Abramson) a főszerkesztői székbe. A WikiLeaks iratokból elsőként szemezgettek, de Snowden nem bízott bennük eléggé, ezért másokhoz fordult a sztorijával. Az elsői női főszerkesztő idén lapátra került, helyébe az első afroamerikai főszerkesztő lépett. Regnálása egyik első intézkedéseként Dean Baquet Chirát nevezte ki a főszerkesztő-helyettesi posztok egyikére.

Ám mielőtt még bejutnánk törzshelyére, a newsroomba, egy barátságos, őszes úr állja utunkat. Arthur Ochs Sulzberger, Jr. kézfogása határozott ember benyomását kelti, és e határozottságra mint a lap kiadójának nyilván szüksége is van, ahogy szüksége volt rá az előtte járó Sulzbergereknek is, hiszen a New York Times családi vállalkozás, az Ochs-Sulzberger família több mint 100 évre visszatekintő biznisze. Ahhoz képest, hogy mekkora birodalmat irányít, Sulzberger Jr. kedélyesen, bár határozottan off the record társalog el velünk, idézni tehát nem idézhetjük a szavait.

Susan Chira szavait viszont nagyon is idézhetjük – a vele készült nagyinterjú a csütörtökön megjelenő Magyar Narancsban olvasható. Íme, egy kis ízelítő:

SC: Csak nagyon ritka esetben döntünk az információ visszatartása mellett; az egyik ilyen kivétel, amikor a közlés emberéleteket veszélyeztetne. Visszatartottuk például az információt, amikor a kormány meggyőzött minket arról, hogy a publikálás egy épp folyamatban lévő hírszerzési akciót veszélyeztetne. És akkor is így tettünk, amikor emberéletek forogtak kockán. Ez azért elég nagy felelősség. Persze mindannyian nagyon sajnáljuk, hogy Snowden nem minket keresett meg, mert egy rendkívül fontos sztoriról volt szó, ami rendkívül fontos kérdéseket vetett fel megfigyelésügyben. De egyszerűen nem engedhetünk abból, hogy az ilyen és az ehhez hasonlóan érzékeny információkat ne a lehető legalaposabb vizsgálatnak vessük alá. És ez akár a kormány bevonását is jelentheti.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.