Vitézy Dávid sebességmérő kamerákat helyezne a városokba

  • narancs.hu
  • 2023. február 20.

Lokál

Szerinte ez New Yorkban nagy számban csökkentette a halálos baleseteket.

Ahogy lapunk is beszámolt róla, vasárnap hajnali 2 órakor halálos gázolás történt a Harminckettesek terén, egy valószínűleg ittas olasz férfi nagy sebességgel behajtott a megállóba, ahol halálra gázolt egy 23 éves, a villamosra várakozó lányt, két másik várakozó élete szintén csak centiket múlt. Ennek apropóján Vitézy Dávid volt BKK-vezér és volt közlekedési államtitkár egy Facebook-posztban New York példáján keresztül mutatta be, hogy a városban felszerelt sebességmérő kamerák hogyan csökkentik a gyorshajtást.

Vitézy kiemelte írásában, hogy az amerikai városban a kamerák reggel 6 és este 22 óra között mérték a sebességet, és hogy az is jól látszik, hogy ebben az idősávban az autósok sokkal inkább betartották a sebességhatárokat. Szerinte a meglévő sebességmérő technológia, amit a gyorsforgalmi utakon már alkalmazunk, a városokban is visszaszorítanák a gyorshajtókat. Úgy gondolja, hogy ha ez a beruházás túl nagy lenne a rendőrség számára, akkor akár az önkormányzatok vagy egyes lakóövezetek is megfinanszírozhatnák ezt számukra. Bejegyzését úgy zárta, hogy „ideje lenne egy ilyen programot elindítani Magyarországon.”

Mint korábban megírtuk, Karácsony Gergely azonnali egyeztetést kért a rendőrfőkapitánytól, hogy közös intézkedési tervet dolgozzanak ki a halálos gázolások visszaszorítására. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.