Végre van app a dugi szexképek tárolására
10817152306_f9a6756457_b.jpg

Végre van app a dugi szexképek tárolására

Ha eddig gondot okozott meztelen fotóinak a tárolása, itt a megoldás!

A szilícium-völgyi startupok jelentős részét le lehet írni úgy, hogy „egy olyan feladat elvégzése, amit korábban az alapító anyja csinált”. A bonmot Pierre Azoulay-hez, az MIT menedzsment professzorához kötődik, és az a baj vele, hogy ha az ember egyszer végiggondolja, nem tudja kitörölni a fejéből. Minden szögnek, vagy legalábbis minden uberesített anyukának tűnik. Van interneten rendelhető takarító, mert anyu már nem pakolja el a játékainkat, appból hívható bébiszitter, mert anyu nem tud átjönni. Aput pedig pótolja a Taxify, ami fuvaroz, és mivel az IKEA megvette a Taskrabbitet, elképzelhető, hogy hamarosan a bútorok összeszerelésében is lehet segítő kezet kérni anélkül, hogy mestert hívnánk.

Nagy ritkán szembejön azonban egy-egy olyan szolgáltatás, ami nem követi a fenti sémát. Sőt, esetenként az Azoulay-féle elv zavaró gondolatnak hat mellette. Ilyen például a héten megjelent Nude app, ami a tizen-huszonévesek nagy digitális problémáját oldja meg: hol tartsák a telefonon a meztelen képeket.

Vegyük végig a probléma részleteit, hátha van, aki felszisszent. Meztelen festmények, rajzok, fametszetek és fotók mindig is voltak. Ami a történelem során folyamatosan változott, hogy ki leshetett be a képek szereplőinek privát szférájába. Ha hinnék a nosztalgiában, azt mondanám, hogy a fekete-fehér fotózás többé-kevésbé ideális technológia volt. Otthon, egy Minimat mosógépen elő lehetett hívni a negatívot – a nagyításhoz már nem árt egy asztal –, így még azt is meg lehetett úszni, hogy a fotólaborban meglássák a képeket. Aztán ugyanezt a biztonságot elvben visszahozta a digitális technika, és a legszemélyesebb eszközünkbe, az okostelefonba épített kamera. Van azonban némi gond vele.

Az összes mobilos operációs rendszer összes alapértelmezett fotógaléria appját, és a galériaoldalak nagy részét is arra tervezték, hogy könnyen mutogathassuk végig a fotóinkat. Az automatika képes dátum és hely szerint rendezni, albumokat generál, mosolyra szűr és a többi. Ebben a rendszerben viszont egy szexként elküldhető fotónak nem nagyon van helye. Például a fene sem szeretné, ha előkerülne az időrendi listában, illetve így végiggondolva, bármelyik másikban sem.


A Jessica Chiu és a Y.C. Chen által megteremtett Nude nevű alkalmazás azt ígéri, hogy képes végigszkennelni a telefon fotótárát, kiválasztani belőle a meztelen képeket, és egy PIN-kóddal védett privát fotótárba elmenteni azokat. A képek felismerését gépi tanulási algoritmusokkal oldják meg – írja a Verge – ami egyrészt a termék fejlődésére lehet garancia, ha jól csinálják, másrészt jól hangzik a befektetők előtt. A felhasználók számára jó hír, hogy a képek elemzése a telefonon történik, a Nude szervereire semmi sem kerül fel az appot használók fotóiból.

Nagy kérdés egy van csak. Nem, nem az, hogy ki tárol meztelen fotókat a telefonján. Kinek ér meg havi egy dollárt, hogy kicsit biztonságosabban tároljon meztelen képeket. Illetve talán még az, hogy hány ilyen emberre van szükség, hogy a startup sikeres legyen.

Másvalaki Problémája – kövesse a Magyar Narancs technológiai-társadalmi kérdésekkel foglalkozó blogját!

Másvalaki Problémája – Magyar Narancs

Nem látod, pedig ott van, és téged is érint. A Magyar Narancs új, technológiai-társadalmi kérdésekkel foglalkozó blogja.

Címlapi kép: Pro Juventute

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)