A Disney-nél nincs fék a remake-vonaton – a legújabb ötletükkel azonban sokaknál kiverték a biztosítékot

  • Szabó Ádám
  • 2019. augusztus 10.

Mikrofilm

„Nincs szükség egy tökéletes klasszikus újragondolására!”

Novemberben indul a Miki egeres cég streamingplatformja, a Disney+.  A világ leghatalmasabb stúdiójának nem titkolt célja, hogy letörjék a szintén egyre terebélyesedő Netflix szarvát – épp ezért ha Amerikában a cég mindhárom szolgáltatására – A szolgálólány meséjével mennybe menő Hulu-ra, a sportkirály ESPN+-ra, valamint a Disney+-ra – előfizetnek az emberek, kedvezményes áron, 12,99 dollárért (kb. 3700 forintért) megkaphatják a csomagot.

Összehasonlításként: a Netflix havidíja

kondícióktól függően 9 és 16 dollár közé esik.

A Disney el is kezdte kihúzni saját tartalmait a konkurencia kínálatából – a Netflix Marvel-univerzumát például már le is fejezték –, de ők is tudják, hogy ez önmagában kevés, ezért gőzerővel belevágtak a saját tartalmak gyártásába. A legnagyobb dobásnak a The Mandalorian című Star Wars-sorozat ígérkezik, amit a Vasember és Az oroszlánkirály rendezője, Jon Favreau hoz majd tető alá. A Netflix példáját szem előtt tartva azonban a Disney-nél is gondolnak majd a fiatalabb nézőközönségre: reboot-olják az Éjszaka a múzeumbant, a Tucatjával olcsóbbat és az Egy ropi naplóját – mindegyik mozi 2000 után készült, utóbbi első része ráadásul még tíz éves sincs. Az Aladdin vagy épp Az oroszlánkirály sikere után úgy néz ki, a Disney-nél nincs fék a remake-vonaton – a legújabb ötletükkel azonban sokaknál kiverték a biztosítékot: újrázni tervezik a Reszkessetek betörők!-et is.

Egyelőre nem tiszta, hogy filmben, sorozatban, animációban, esetleg bábjátékban gondolkodnak-e,

de az ötlet máris heves tiltakozást váltott ki az internet népéből. „Nincs szükség egy egyébként is tökéletes karácsonyi klasszikus újragondolására!” – fakadt ki cikkében a Vice. A hírre hamar megérkezett az eredeti klasszikus főszereplőjének, Macaluay Culkinnak a reakciója is: „Így nézne ki valójában a frissített Reszkessetek betörője” – szól a képaláírás. „Hé, Disney, hívj fel!” – tette még hozzá, ami arra utal, egyelőre semmilyen szerepet nem szántak neki a remake-ben. Nehéz elképzelni, egy cameón kívül milyen egyéb szerep várhatna rá – márpedig a második rész után készült borzadályok óta tudjuk, hogy Culkin nélkül nincs igazi Reszkessetek betörők!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.