Franco Nero nyújt segítő kezet Kevin Spacey-nek

  • narancs.hu
  • 2021. május 25.

Mikrofilm

A Honfoglalás című filmben Árpád vezért alakító színész egy független olasz filmben menti meg Frank Underwoodot.

Kevin Spacey volt az egyik legnagyobb "vad2, amit a MeeToo mozgalom "leterített": 2017. október 30-án jelent meg a Buzzfeeden az az Anthony Rapp-interjú, amely először derített fényt a színészre, mint szexuális ragadozóra. Spacey válaszul coming outolt, ám a szellemet nem lehetett visszazárni a palackban: egyre több egykori áldozata vallott színt, pályatársai és teljes Hollywood elfordult tőle, a karrierje pedig gyakorlatilag  a földbe állt: a két Oscar-díjas színész legutolsó filmje, a Milliárdos fiúk klubja azzal került be a hírekbe, hogy bemutatójakor mindössze 126 dollárt hozott össze, azaz alig 10 ember vett rá jegyet.

Bukása óta egy rakás bizarr akcióval igyekezett már felhívni magára a figyelmet: volt, hogy egy kihasznált, majd cserbenhagyott bokszolóról szóló verset szavalt a Római Nemzeti Múzeumban; Kártyavárbeli karaktere, Frank Underwood bőrébe bújva vette számba az őt ért vádakat; vagy épp fura karácsonyi videóval jelentkezett. A valódi filmes visszatérés azonban elmaradt, és a világ remekül boldogult Spacey nélkül is. Ridley Scott például az utolsó pillanatban vágta ki őt A világ összes pénze című filmjéből, a helyére beugró Christopher Plummer pedig a szereppel kiérdemelte az Oscar-jelölést. Most azonban úgy néz ki, elérkezett az idő a visszatéréséhez – legalábbis így gondolta ezt a Honfoglalás Árpád vezére, azaz Franco Nero.

A hírek szerint ugyanis Spacey legközelebb Nero L’uomo Che Disegnò Dio című kisköltségvetésű olasz függetlenfilmjében fog feltűnni egy cameo erejéig.

Ha minden jól megy, nem ő lesz az egyetlen hollywoodi sztár: a színész-rendező felesége, Vanessa Redgrave is eljátszik egy kisebb szerepet. Már ha belefér az idejébe, és meg tudja oldani, hogy angliai otthonából elutazzon az Olaszországban zajló forgatásokra.

Nerot a jelek szerint nem igazán izgatja Spacey jelenlegi megítélése, és az egész MeeToo mozgalom sem: azt nyilatkozta, nagyon boldog, hogy az amerikai művész elvállalta a felkérését, és egyébként is remek színésznek tartja őt.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.