Franco Nero nyújt segítő kezet Kevin Spacey-nek

  • narancs.hu
  • 2021. május 25.

Mikrofilm

A Honfoglalás című filmben Árpád vezért alakító színész egy független olasz filmben menti meg Frank Underwoodot.

Kevin Spacey volt az egyik legnagyobb "vad2, amit a MeeToo mozgalom "leterített": 2017. október 30-án jelent meg a Buzzfeeden az az Anthony Rapp-interjú, amely először derített fényt a színészre, mint szexuális ragadozóra. Spacey válaszul coming outolt, ám a szellemet nem lehetett visszazárni a palackban: egyre több egykori áldozata vallott színt, pályatársai és teljes Hollywood elfordult tőle, a karrierje pedig gyakorlatilag  a földbe állt: a két Oscar-díjas színész legutolsó filmje, a Milliárdos fiúk klubja azzal került be a hírekbe, hogy bemutatójakor mindössze 126 dollárt hozott össze, azaz alig 10 ember vett rá jegyet.

Bukása óta egy rakás bizarr akcióval igyekezett már felhívni magára a figyelmet: volt, hogy egy kihasznált, majd cserbenhagyott bokszolóról szóló verset szavalt a Római Nemzeti Múzeumban; Kártyavárbeli karaktere, Frank Underwood bőrébe bújva vette számba az őt ért vádakat; vagy épp fura karácsonyi videóval jelentkezett. A valódi filmes visszatérés azonban elmaradt, és a világ remekül boldogult Spacey nélkül is. Ridley Scott például az utolsó pillanatban vágta ki őt A világ összes pénze című filmjéből, a helyére beugró Christopher Plummer pedig a szereppel kiérdemelte az Oscar-jelölést. Most azonban úgy néz ki, elérkezett az idő a visszatéréséhez – legalábbis így gondolta ezt a Honfoglalás Árpád vezére, azaz Franco Nero.

A hírek szerint ugyanis Spacey legközelebb Nero L’uomo Che Disegnò Dio című kisköltségvetésű olasz függetlenfilmjében fog feltűnni egy cameo erejéig.

Ha minden jól megy, nem ő lesz az egyetlen hollywoodi sztár: a színész-rendező felesége, Vanessa Redgrave is eljátszik egy kisebb szerepet. Már ha belefér az idejébe, és meg tudja oldani, hogy angliai otthonából elutazzon az Olaszországban zajló forgatásokra.

Nerot a jelek szerint nem igazán izgatja Spacey jelenlegi megítélése, és az egész MeeToo mozgalom sem: azt nyilatkozta, nagyon boldog, hogy az amerikai művész elvállalta a felkérését, és egyébként is remek színésznek tartja őt.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)

Ide? Hová?

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.