John Waters 18 év után ismét filmet készít

  • narancs.hu
  • 2022. október 12.

Mikrofilm

Szex, perverziók és zűrös alakok – a Rózsaszín flamingók rendezője ezúttal sem hazudtolja meg magát.

Úgy fest, a Rózsaszín flamingók, az eredeti Hajlakk és a Kuki rendezője, a mocsok művésze, John Waters nem vonult vissza, csak épp pihent. Legutóbbi, rendezőként jegyzett filmje a 2004-es Szégyen és gyalázat volt; egy olyan nőről szólt, aki egy baleset után teljes átalakuláson megy keresztül, és korábbi visszafogottságát levetve szexfüggővé válik, majd egy underground szexszektához is csatlakozik. Az elmúlt közel két évtizedben Waters inkább színészként volt aktív, egy rakás sorozatban bukkant fel epizódszereplőként önmagát, vagy épp egy pornófüggőt alakítja – játszott például a Feketelistában, a Search Partyban és A káprázatos Mrs. Maiselben is.

Most azonban úgy tűnik, végre rendezőként is visszatér: saját, Liarmouth című, idén megjelent regényét adaptálja vászonra. „A Liarmouth a legőrültebb dolog, amit az elmúlt időben írtam, épp megfelelőnek tűnik tehát ahhoz, hogy filmes karrieremet is újraindítsa. Izgatottan térek vissza a mozibizniszbe, remélhetőleg szerte a világon tébolyult örömöt terjeszthetek majd a kalandvágyó mozilátogatók körében” – nyilatkozta a rendező.

Waters íróként is meglehetősen termékenynek számít: eddig tíz kötete jelent meg, melyek között akad forgatókönyv, kvázi önéletrajz, a szexre koncentráló művészeti könyv, valamint a sokkolásról és a rossz ízlésről szóló értekezés is. A Liarmouth című regénye egy Marsha Sprinkle nevű nőről szól, aki bőröndlopásból és egyéb piti bűncselekményekből él. A készülő filmnek egyelőre sem premieridőpontja, sem terjesztője nincs.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.