Robog a nosztalgiavonat: a Disney újraálmodja 1989 filmes közönségkedvencét

  • Szabó Ádám
  • 2019. május 14.

Mikrofilm

Jó hír vagy rossz: új főszereplővel.

A 2000-es évek elején a kertévék itthon agyonjátszották Rick Moranis szalon-vígjátékait – talán ezért van, hogy míg Amerikában a Szellemirtók vagy épp az Űrgolyhók ugrik be a rajongóknak a komikusról, nálunk ugyanilyen ismerősen cseng a Kölcsönkinyír visszajár, vagy épp a Drágám, a kölykök összementek.

A /Film híradása szerint a Disney igyekszik rájátszani a nosztalgiára, ezért rebootolja a sorozatot: a vadonatúj Drágám, a kölykök összementek a tervek szerint az eredeti filmek világába vezetne vissza,

egyszerre folytatva és újrakezdve a sztorit

– vagyis a hollywoodi trendeknek megfelelően ez is ún. örökségfilm lenne.

Régi kedvenceink megöregedtek, megcsúnyultak, nyugdíjba mentek és nemsokára fűbe harapnak

Jönnek és mindent visznek az örökségfilmek. Néhány napja Keanu Reeves és Alex Winter egy Twitteren közzétett videóban jelentették be, hogy hamarosan folytatódik az idén harminc éves kultikus filmsorozatuk, a Bill és Ted. Nemcsak a főszereplők, de William Sadler is látható lesz majd a Kaszás szerepében - vagyis teljes lesz a csapat.

Az eredeti, 1989-es moziban a Rick Moranis alakította tudós véletlenül összezsugorítja fiát, lányát és szomszédait, akiknek miniatűr méretben többek között át kell evickélniük a veszélyekkel teli kerten is – ebben pedig egy hősies hangya siet a segítségükre.

Rick Moranis

Rick Moranis

 

A reboot három évtizeddel az eredeti után játszódna, a főszereplő pedig Moranis feltaláló-figurájának fia, Nick Szalinski lesz majd. A szerepre már le is szerződtették A szépség és a szörnyeteg 2017-es verziójából ismerős Josh Gadet.

Az igazi fegyvertény az lenne,

ha az alkotóknak sikerülne meggyőzniük magát Moranist is – a színész a 2000-es években visszavonult a filmezéstől és csak nagy ritkán tér vissza egy-egy szinkronszerep kedvéért. Legutóbb tavaly A Goldberg család című nosztalgia-sorozatban bújt újra az Űrgolyhókból ismert Lord Helmet figurájának bőrébe – vagy legalábbis kölcsönözte a karakter hangját.

Arra azonban kevés az esély, hogy a Disney rebootjába is visszatér majd, amely címében elhagyta a drágám-kifejezést, és egyelőre Shrunk, vagyis Összemenve címen készül. A projektnek még rendezője és forgatókönyve sincs.

A Disney okkal reménykedhet a sikerben:

a Drágám, a kölykök összementek bemutatójakor a Disney legsikeresebb élőszereplős filmje volt, ezt a címet pedig öt évig magáénak tudhatta. Két éve egy hasonló, családbarát klasszikus felmelegítése már képes volt nagyot szólni: a Jumanji – Vár a dzsungel világszinten több mint 962 millió dollárt kaszált.

Ha pedig ez nem lenne elég, A hangya óta tudják a cégnél, hogy a nézők odáig vannak a miniatűr szereplőkért és a velük kapcsolatos poénokért.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?