Közel húsz év után visel majd újból Pradát az ördög

  • narancs.hu
  • 2024. július 11.

Mikrofilm

A divatmagazinok már közel sem a régiek, Meryl Streep csillaga azonban ugyanolyan fényeesen ragyog – kérdés, ő visszatér-e a folytatásra.

Az Az ördög Pradát visel pontosan olyan, 2000-es évekbeli mozi, mint amilyen a Bajos csajok, vagy épp a Doktor Szöszi volt: hangos közönségsiker remek castinggal és jól idézhető aranyköpésekkel, amire ráadásul még a kritikusok sem húzták a szájukat. A Bajos csajok remake-jét idén mutatták be, a sokadik Doktor Szöszi szintén gőzerővel készül, és immár hivatalos, hogy Az ördög Pradát visel is folytatást kap.

A 2006-os film világszinten 326 millió dollárt hozott; a nagyközönség ebben ismerte meg Emily Bluntot, aki azóta is Hollywood egyik elsőszámú főhősnőjévé vált. A jelmeztervező mellett pedig Meryl Streepnek is Oscar-jelölést hozott, szám szerint a tizennegyediket. Mindentől árulkodóbb azonban, hogy a vígjátékot azóta is állandó rotációban játsszák a tévék, többek között itthon is. A történet egy divatmagazin mindennapjaiba engedett betekintést, ahol teljes kollekciók és karrierek múlnak a Streep alakította főszerkesztő, Miranda Priestly szemöldökfelhúzásain – az ő kegyeiért küzd új asszisztense, Andy (Anne Hathaway) és a régi, Emily (Emily Blunt).

A folytatásra a hírek szerint igyekeznek megnyerni az eredeti forgatókönyvét jegyző Aline Brosh McKennát, aki azóta olyan filmeket jegyzett, mint a 27 idegen igen, az Ébredj velünk, Az igazi kaland vagy a Nálad vagy nálam?; legnagyobb projektje azonban a négy évadon keresztül futó romantikus musicalsorozata, a Crazy Ex-Girlfriend volt, melynek ő volt a showrunnere. Azt egyelőre nem tudni, színészek közül ki tér majd vissza, de a történet Andy helyett ezúttal magára Miranda Priestlyre fókuszál, aki a nyomtatott divatlapok alkonyának idején igyekszik fenntartani karrierjét, és kénytelen szembenézni egykori asszistensével, Emilyvel, aki imár egy nagyhatalmú luxuscég fejeseként dolgozik.

A Variety megjegyzi, hogy nemcsak a nézők tartották meg jó emlékezetükben a filmet, de a színészek is: legutóbb a Színészek Céhének idei díjátadóján álltak együtt a színpadra, Blunt és Hathaway pedig az Actors on Actors beszélgetésén nosztalgiáztak a forgatásról. Ebből többek között kiderült, hogy bár karaktereik ellenfelek voltak, ők remekül kijöttek, Streep viszont method actorhoz illő módon végig karakterben maradt, így nem közösködött velük a színfalak mögött. A filmből, valamint az annak alapját szolgáltató 2003-as, azonos nevű regényből nemrég készült színpadi musicalváltozat, ennek zenéjét maga Elton John szerezte, ősbemutatóját pedig két évvel ezelőtt tartották Chicagóban.

Azt egyelőre szintén nem tudni, a folytatást mozira vagy streamingre érkezik-e majd – ha tippelnünk kellene, egy Disney+-os, 8-10 részes minisorozatra tennénk tétjeinket.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Egy valódi hős

Superman a legamerikaibb kép­regényhős. Olyan, amilyennek az Egyesült Államok látni szeretné magát: erős és segítőkész, igazság­osztó és főként legyőzhetetlen.

Odavetve

  • - turcsányi -

Philip Barantini a technika ördöge, nyilván. Egysnittes rendező.

Kígyó a keblen

A gazdag értelmiségiek napszítta tengerparti nyaralói rendszerint az erkölcsök lazulásának, sötét titkok napvilágra kerülésének, legrosszabb esetben családok széthullásának színterei.

Az illúzió feltárása

A kezdetben monokróm festményeket készítő művész a kilencvenes évek végén radikális fordulattal olyan fotókat kezdett készíteni, amelyek a tömegmédia által megjelenített eseményeket „ábrázolják”.

Világok harca

Eva (Szitás Barbara) visszavonultan élő érett szépasszony, akit csak látszólag elégít ki, hogy a közeli botanikus kertbe jár virágokat festeni, a szíve mélyén férfitársaságra vágyik.

A tizedik király

Február végén, életének 88. évében elhunyt Borisz Szpasszkij, a sakktörténet 10. világbajnoka, vagyis a „sakk királya”, ahogy a trónon ülő aktuális bajnokot már több mint száz éve nevezik.

Az olvasóhoz

  • Narancs

Mára az Orbán-rezsim kimerítette minden intellektuális erőforrását, kifogyott minden ötletből. Ha hozzányúl valamihez, az azért romlik el, ha nem nyúl hozzá, azért.

Agónia

Óriási, rá és a hatalmára nézve talán végzetes politikai hibát követett el Orbán Viktor azzal, hogy a politikai ellenfeleit, valamint tőle független közéleti és hivatali szervezeteket és azok tagjait el- és kitakarítandó, azaz kiirtandó poloskának nevezte március 15-én. Az elhangzottak kimondatlanul is sugallják azt, hogy valójában az ország minden olyan állampolgárát poloskának tekinti, aki őt a hatalomból leváltani kívánja.

Skarlát betűs ország

Múlt szombaton, március 15-én Magyarország az 1848-as forradalmának és szabadságharcának 177. évfordulóját ünnepelte meg. Ez az egyik legnagyobb ünnepe Magyarországnak. Kitüntetett időpillanat, amelyben mindenki büszke lehet magára, arra, hogy milyen nagyszerű elődei voltak, s hogy milyen példa szerint élheti az életét, építheti a hazáját.