Közel húsz év után visel majd újból Pradát az ördög

  • narancs.hu
  • 2024. július 11.

Mikrofilm

A divatmagazinok már közel sem a régiek, Meryl Streep csillaga azonban ugyanolyan fényeesen ragyog – kérdés, ő visszatér-e a folytatásra.

Az Az ördög Pradát visel pontosan olyan, 2000-es évekbeli mozi, mint amilyen a Bajos csajok, vagy épp a Doktor Szöszi volt: hangos közönségsiker remek castinggal és jól idézhető aranyköpésekkel, amire ráadásul még a kritikusok sem húzták a szájukat. A Bajos csajok remake-jét idén mutatták be, a sokadik Doktor Szöszi szintén gőzerővel készül, és immár hivatalos, hogy Az ördög Pradát visel is folytatást kap.

A 2006-os film világszinten 326 millió dollárt hozott; a nagyközönség ebben ismerte meg Emily Bluntot, aki azóta is Hollywood egyik elsőszámú főhősnőjévé vált. A jelmeztervező mellett pedig Meryl Streepnek is Oscar-jelölést hozott, szám szerint a tizennegyediket. Mindentől árulkodóbb azonban, hogy a vígjátékot azóta is állandó rotációban játsszák a tévék, többek között itthon is. A történet egy divatmagazin mindennapjaiba engedett betekintést, ahol teljes kollekciók és karrierek múlnak a Streep alakította főszerkesztő, Miranda Priestly szemöldökfelhúzásain – az ő kegyeiért küzd új asszisztense, Andy (Anne Hathaway) és a régi, Emily (Emily Blunt).

A folytatásra a hírek szerint igyekeznek megnyerni az eredeti forgatókönyvét jegyző Aline Brosh McKennát, aki azóta olyan filmeket jegyzett, mint a 27 idegen igen, az Ébredj velünk, Az igazi kaland vagy a Nálad vagy nálam?; legnagyobb projektje azonban a négy évadon keresztül futó romantikus musicalsorozata, a Crazy Ex-Girlfriend volt, melynek ő volt a showrunnere. Azt egyelőre nem tudni, színészek közül ki tér majd vissza, de a történet Andy helyett ezúttal magára Miranda Priestlyre fókuszál, aki a nyomtatott divatlapok alkonyának idején igyekszik fenntartani karrierjét, és kénytelen szembenézni egykori asszistensével, Emilyvel, aki imár egy nagyhatalmú luxuscég fejeseként dolgozik.

A Variety megjegyzi, hogy nemcsak a nézők tartották meg jó emlékezetükben a filmet, de a színészek is: legutóbb a Színészek Céhének idei díjátadóján álltak együtt a színpadra, Blunt és Hathaway pedig az Actors on Actors beszélgetésén nosztalgiáztak a forgatásról. Ebből többek között kiderült, hogy bár karaktereik ellenfelek voltak, ők remekül kijöttek, Streep viszont method actorhoz illő módon végig karakterben maradt, így nem közösködött velük a színfalak mögött. A filmből, valamint az annak alapját szolgáltató 2003-as, azonos nevű regényből nemrég készült színpadi musicalváltozat, ennek zenéjét maga Elton John szerezte, ősbemutatóját pedig két évvel ezelőtt tartották Chicagóban.

Azt egyelőre szintén nem tudni, a folytatást mozira vagy streamingre érkezik-e majd – ha tippelnünk kellene, egy Disney+-os, 8-10 részes minisorozatra tennénk tétjeinket.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.