Már csak 730-at kell aludni: két év múlva érkezik az új Mortal Kombat-film

  • Szabó Ádám
  • 2019. május 22.

Mikrofilm

Ezúttal a Halálos iramban 7 rendezője igyekszik épkézláb filmet készíteni a verekedős játékból.

Az első Mortal Kombat videójáték 1992-ben jelent meg, a Street Fighterrel és a Tekkennel együtt pedig hamar az egyik legsikeresebb, ikonikus verekedős játékká vált. Számtalan folytatás, több sorozat (animált, élőszereplős és webes széria), képregény, kártyajáték és a jó ég tudja mi minden egyéb született az ötletből; a legutóbbi game idén áprilisban jött ki.

A játék-adaptációk átka alól azonban a Mortal Kombat sem tudta kihúzni magát: a filmvásznon sehogy sem akart beindulni Liu Kang és társainak története. Az első film 1995-ben még mérsékelt sikert ért el, öröksége azonban kimerül annyiban, hogy a világra szabadította a közepes akcióorgiák mesterét, A kaptár-filmek későbbi rendezőjét, Paul W.S. Andersont. A folytatás viszont még ennyivel sem dicsekedhet: a Mortal Kombat II.: A második menet a pénztáraknál, a kritikusoknál és a rajongóknál is csúfosan megbukott.

A sorozat filmadaptációja 2010-ben került ismét reflektorfénybe,

amikor a tévéműsorok, illetve a Fame – Hírnév rebootjának rendezéséről ismert Kevin Tancharoen előállt egy 8 perces rövidfilmmel Mortal Kombat: Rebirth címen. A kisfilm mindenféle engedély nélkül készült, afféle pitch-ként, amivel Tancharoen azt igyekezett bizonyítani, hogy igenis lenne igény egy harmadik Kombat-filmre. Bejöttek a számításai: nemcsak a rajongók érdeklődését keltette fel, de megbízást kapott egy websorozat készítésére, amelyből végül két évad született; ráadásul a New Line Cinema és a Warner Bros. stúdiók 2011-ben leszerződtették egy egész estés filmre is.

2013-ban azonban Tancharoen váratlanul elhagyta a projektet, hogy a hivatalos indoklás szerint „egyéb kreatív lehetőségein dolgozzon”. A harmadik mozifilm munkálatai azonban nem álltak meg: 2015-ben producerként aláírt a filmre James Wan, a Fűrész és a Halálos iramban 7 rendezője – de azt is hozzátette, hogy nem sieti el a munkálatokat. Állta a szavát: ahogy az Indiewire a napokban jelentette, még csak most kezdődött meg a forgatás előkészítése, a rendezői székben pedig az elsőfilmes Simon McQuoid ül majd.

A bemutató dátumát viszont már ki is tűzték:

2021. március 5-e – ami véletlenül pont egybevág a He-Man – A világ ura remake-jének premierjével. A megfutamodás nem is illene egy vérgőzös, csihi-puhi filmhez – így tehát a nézők dönthetnek majd, hogy az egyelőre sztori és szereposztás nélküli harmadik Mortal Kombat-filmre, vagy a galaktikus harcos kalandjaira fizetnek be, akit Dolph Lundgren helyett a feltörekvő tinisztár, Noah Centineo alakít majd.

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány abbahagyta

Arra, hogy miért, és hogy miért pont most hagyta abba, lehet racionális magyarázatot találni a külső szemlélőnek is, azzal együtt, hogy e személyes döntés valódi okairól biztosat egyetlen ember tudhat; esetleg kettő. A DK (is) csúnyán megbukott a tavaly júniusi EP-választáson, és bejött a képbe Magyar Péter és a Tisza; és a vak is látta, hogy ha van jövő az ellenzéki oldalon, az a Tiszáé. Ha valaki, akkor a Tisza kanyarítja be az addig ilyen-olyan ellenzéki pártokkal rokonszenvező és mérsékelt lelkesedéssel, de rájuk szavazó polgárokat.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.