Robert De Niro nem lesz ismét taxisofőr

  • narancs.hu
  • 2023. szeptember 26.

Mikrofilm

Kacsa volt a hír, miszerint egy Uber-reklámban bújna ismét Travis Bickle bőrébe.

Az elmúlt időszak egyik legőrültebb pletykája szerint 47 évvel Scorsese A taxisofőrje után Robert De Niro ismét volán mögé ül, hogy Travis Bickle-ként szerepeljen az Uber Egyesült Királyságot célzó reklámfilmjében. Mindez inkább csak vágyvezérelt gondolkodásnak tűnik, hiszen miért is volna jó egy cég számára, ha a filmtörténelem egyik legkultikusabb szociopatájával reklámozná magát, aki a taxizástól csak a társadalmat veti meg jobban. Ettől eszementebb ötletet is sikerült azonban kierőszakolni a rajongóknak, gondoljunk csak minden idők egyik legnagyobb bukására, Az igazság ligájára, melyből a trollokkal megtámogatott online népfelkelés után elkészülhetett Zack Snyder rendezői változata.

Maga De Niro egyébként többször kijelentette már, hogy nem ellenezné a folytatást. „Évekig gondolkodtam azon, hol lehet ma Travis Bickle, Martyval is beszéltünk róla és Paul Schrader is előállt valamivel” – utalt a rendezőre és a film forgatókönyvírójára, hozzátéve: bármennyire izgatja is az ötlet, nem sikerült fogást találniuk azon. Maga Schrader másképp emlékszik a dologra: még 2013-ban azt mondta, egy percen belül lelőtte az ötletet, hogy felvetették neki. „De Niro javasolta Martynak és nekem még 15 éve, de megmondtam neki, hogy ez a leghülyébb ötlet, amit valaha hallottam. Kifejtettem, hogy a karakter kevesebb mint fél évvel a mozi befejezése után meghalt. Egy haláltripen volt és legközelebb biztos sikerrel is járt volna” – magyarázta a forgatókönyvíró.

Schrader most sem hazudtolta meg önmagát. „Hogy miért csinálna ilyet Bob, arról fogalmam sincs. Nem láttam, és ha van szerencsém, soha nem is fogom látni” – írta saját Facebook-oldalára az Uber-reklámfilmmel kapcsolatos pletykákra reagálva. Végül Schrader az, aki örülhet, ugyanis mint kiderült, A taxisofőr-reklám kacsa volt: ugyan De Niro valóban feltűnik majd narrátorként a cég brit reklámjaiban, de nem Travisként, és a filmet sem fogják megidézni. Helyette viszont szerepel majd Scorsese következő mozijában, a Megfojtott virágokban, ami október 19-én érkezik majd a hazai mozikba.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.