Végleg lelőtték Brad Pitt zombifilmjének folytatását

  • Szabó Ádám
  • 2019. február 7.

Mikrofilm

A költségek túl nagy kockázatot jelentettek a stúdiónak.

A Max Brook A zombi világháború története című regényéből készült Z világháború 2013-ban nem váltotta meg a világot – erre a zombi-apokaliptikus filmek amúgy is ritkán képesek.

Marc Foster mozija 190 millió dollárt kóstált (plusz marketingköltségek), amerikai bevételei pedig épphogy megugrották ezt: 202 millió dollár értékben váltottak rá jegyet. Ezzel viszont még mindig a legsikeresebb zombi-filmnek számít, ráadásul világszinten csak összekapart több mint félmilliárd dollárt, így ha óriási sikernek nem is nevezhetjük box office-szereplését, de tisztességes teljesítménynek igen.

false

 

Az elmúlt években a horror-rajongók körében egyre nagyobb megbecsülés övezte a filmet, ráadásul manapság

Brad Pitt is ritkábban tűnt fel blockbusterek főszerepében,

így sokan örömmel fogadták, amikor tavaly bejelentették, hogy folytatást készítenek a filmnek. A forgatást az eredet tervek szerint idén nyáron kezdték volna el – a Indiewire értesülése szerint viszont a gyártó Paramount stúdió lelőtte a projektet.Az ok a hírek szerint a folytatás magas büdzséje volt. Mint fentebb olvasható, az elszálló költségek már az első résznél is problémát jelentettek, a második epizódra a rendezői széket átvevő David Fincher viszont ígéretet tett, hogy az elsőnél kevesebb pénzből is kihozza az új részt.

A jelek szerint a csökkentett költségek is túl nagy kockázatot jelentettek a stúdiónak, ezért behúzta a kéziféket. David Fincher nevével legközelebb a Netflix-es Mindhunter 2. évadában, illetve egy felnőtteknek szánt animációs sorozatban, a Love, Death and Robotsban találkozhatunk, amelyet a Deadpool-rendező Tim Millerrel közösen készít majd. Pitt már befejezte a Tarantino-féle Once Upon a Time in Hollywood forgatását, és a Z világháború 2 kedvéért már szabaddá is tette magát a nyárra.

Most kénytelen lesz új elfoglaltságot keresni.

Figyelmébe ajánljuk

A képekbe dermedt vágy

Az Aspekt című feminista folyóirat társ­alapítója, Anna Daučíková (1950) meghatározó alakja a szlovák és a cseh feminista és queer művészetnek és a kilencvenes évektől a nemzetközi szcénának is. Munkássága középpontjában a normák, a hatalmi technológiák, a queer identitás, valamint a magánélet és az intimitás politikájának kérdései állnak.

Emberarcú

Volt egy történelmi pillanat ’56 után, amikor úgy tűnt: a szögesdrótot ha átszakítani nem lehet ugyan, azért átbújni alatta még sikerülhet.

Fától fáig

  • - turcsányi -

A Broke olyan, mint egy countrysláger a nehéz életű rodeócowboyról, aki elvész valahol Montanában a méteres hó alatt, s arra ébred, hogy épp lefagyóban a lába.

Kis nagy érzelmek

Egyszerű és szentimentális, de mindkettőt büszkén vállalja Baltasar Kormákur filmje. Talán az Előző életek volt utoljára ilyen: a fordulatok és a hősök döntései néha elég vadak, de sosem annyira, hogy megtörjék az azonosulás varázsát, az érzelmek őszintesége pedig mélységes hitelességet kölcsönöz a filmnek.

Nincs bocsánat

Az előadás Balássy Fanni azonos című kötetéből készült. A prózatöredékekből összeálló, műfajilag nehezen besorolható könyv a 2020-as években felnőtté váló fiatalok életkezdési pánikhelyzetéről ad meglehetősen borús képet.

Az individuum luxusa

  • Balogh Magdolna

Igazi szenzációnak ígérkezett ez a láger­napló, hiszen a mű 1978-ban csak erősen megcsonkítva jelenhetett meg a szerző magán­kiadásában, többszöri kiadói elutasítás és a publikálás jogáért folytatott 12 évnyi küzdelem után. 

Megbillenve

Eddig csak a fideszes médiagépezet és a kormányzati, állami propaganda folytatott lélektani hadviselést (is) Magyar Péter ellen, ám jó ideje működik ez már visszafele is – úgy tűnik, nem is hatástalanul.

Nem pontosan ugyanaz a szem

Ötvenhét turistabusz áll a parkolóban. A sofőrök dohányoznak, beszélgetnek, múlatják az időt, míg várnak az utasaikra. Akik nagyjából másfél óra alatt végeznek; előbb Auschwitz 1-et járják körbe, aztán jön Birkenau, oda át kell vinni őket, mert az cirka 3 kilométerrel távolabb van, ott aztán újabb egy-másfél órát eltöltenek majd.

Dőlve halnak

Lóhalálában terjesztették be és fogadták el egy salátatörvénybe csomagolva a védett erdők könnyebb letarolását lehetővé tevő módosításokat a kormánypárti képviselők. Az erdőkért aggódó szakemberek is csak találgatnak, kinek sürgős a várható erdőirtás.