Végleg lelőtték Brad Pitt zombifilmjének folytatását

  • Szabó Ádám
  • 2019. február 7.

Mikrofilm

A költségek túl nagy kockázatot jelentettek a stúdiónak.

A Max Brook A zombi világháború története című regényéből készült Z világháború 2013-ban nem váltotta meg a világot – erre a zombi-apokaliptikus filmek amúgy is ritkán képesek.

Marc Foster mozija 190 millió dollárt kóstált (plusz marketingköltségek), amerikai bevételei pedig épphogy megugrották ezt: 202 millió dollár értékben váltottak rá jegyet. Ezzel viszont még mindig a legsikeresebb zombi-filmnek számít, ráadásul világszinten csak összekapart több mint félmilliárd dollárt, így ha óriási sikernek nem is nevezhetjük box office-szereplését, de tisztességes teljesítménynek igen.

false

 

Az elmúlt években a horror-rajongók körében egyre nagyobb megbecsülés övezte a filmet, ráadásul manapság

Brad Pitt is ritkábban tűnt fel blockbusterek főszerepében,

így sokan örömmel fogadták, amikor tavaly bejelentették, hogy folytatást készítenek a filmnek. A forgatást az eredet tervek szerint idén nyáron kezdték volna el – a Indiewire értesülése szerint viszont a gyártó Paramount stúdió lelőtte a projektet.Az ok a hírek szerint a folytatás magas büdzséje volt. Mint fentebb olvasható, az elszálló költségek már az első résznél is problémát jelentettek, a második epizódra a rendezői széket átvevő David Fincher viszont ígéretet tett, hogy az elsőnél kevesebb pénzből is kihozza az új részt.

A jelek szerint a csökkentett költségek is túl nagy kockázatot jelentettek a stúdiónak, ezért behúzta a kéziféket. David Fincher nevével legközelebb a Netflix-es Mindhunter 2. évadában, illetve egy felnőtteknek szánt animációs sorozatban, a Love, Death and Robotsban találkozhatunk, amelyet a Deadpool-rendező Tim Millerrel közösen készít majd. Pitt már befejezte a Tarantino-féle Once Upon a Time in Hollywood forgatását, és a Z világháború 2 kedvéért már szabaddá is tette magát a nyárra.

Most kénytelen lesz új elfoglaltságot keresni.

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”