"Mély fájdalommalmal tudatjuk, hogy Szirtes András forgatókönyvíró, dramaturg, költő,vágó, operátőr, rendező, színész, zenész, különleges kísérletező filmes, mindenes, barátunk - 72 éves korában - tegnap itt hagyott bennünket. Filmjei különleges helyet foglalnak el a magyar filmművészetben. Halála nagy veszteség a teljes mozgóképes szakmának. A Magyar Filmművészek Szövetsége saját halottjának tekinti" – írja közösségi oldalán a Magyar Filmművészek Szövetsége.
Szirtes András 1969-ben érettségizett, majd villanyszerelő ipari tanulóként került a Mafilmhez, ahol 1969–1994 között volt villanyszerelő, műszerész, kábeles, segédmikrofonos, szalagjátszós, vágóasszisztens, vágó, segédoperatőr, operatőr, rendezőasszisztens, végül rendező lett.
1974–1977 között a Színház- és Filmművészeti Főiskolán filmvágó szakos hallgatója volt, 1975-ben elvégezte a filozófia-esztétika szakot. 1987–1989 között az Egyesült Államokban tartott egyetemi előadásokat. Tagja volt a Magyar Filmművészek Szövetségének és a Magyar Filmrendezők Céhének.
Munkái közül talán a legismertebbek Bisztró, a Gravitáció, a Sade márki élete, valamint kísérleti filmje, a Hajnal (Allegro), amelyen öt éven át dolgozott, és ami különböző gyárakban engedély nélkül filmezve készült. 1998-ban Balázs Béla-díjat kapott.