A gólemség lényege

  • 2014. január 27.

Snoblesse

A Gólem Színház bemutatja: My little Gólem.
false

A Gólem Színház elérkezettnek látta az időt, hogy névadójáról (igen, magáról a Gólemről) előadást hozzon létre. Egy stílusokban, élethelyzetekben és bábokban gazdag produkciót, melyhez egy remek, szakállas viccet is mellékeltek, csak a miheztartás végett:

Mi a különbség Isten és egy orvos között?
Az, hogy Isten nem hiszi, hogy ő orvos!

A Gólem életet lehel az élettelenbe, és így átveszi Isten helyét. A mai, Istent játszó kisebb-nagyobb gólemekről és gólemgyanús helyzetekről készített előadást a Gólem Színház kollektívája. Korlenyomat nem csak zsidóknak!

Figyelmébe ajánljuk

Újra ingyenes egyetemi kurzusokat kínál a Bibó István Szabadegyetem, nem csak egyetemistáknak

  • narancs.hu

Négy izgalmas, mindenki számára elérhető közéleti, politikai és társadalmi kurzussal indul a CEU Bibó István Szabadegyetem idei szemesztere. Boncasztalra kerülnek a balatoni infrastrukturális beruházásokat övező dilemmák, a választások apropóján az orbáni rendszer leváltásának lehetőségei és veszélyei, a szegénység sokszínű magyar arca és a gyerekvállalási, gyereknevelési kérdések az állami beavatkozások függvényében.

Mit reméljünk az áfacsökkentéstől?

A nyugdíjasok a magas áfa miatt kapják a 30 ezer forint értékű vásárlási utalványt a miniszterelnök szerint. Ez azonban azt is jelentené, hogy alacsonyabb forgalmi adó esetén csökkennének az árak, ami viszont így nem állja ki a tapasztalat próbáját. A tíz évvel ezelőtti hazai és egyéb külföldi áfamérséklések hatásai vegyes képet mutatnak.

Konzultáció kamu adóról, nem kamu adóból

Kibújt a szög a zsákból: a miniszterelnök bevallotta, amit eddig is tudtunk, miszerint a nemzeti konzultáció a Fidesz érdekeit szolgálja, mozgósítani lehet vele. A legújabbat egy senki által nem hitelesített, állítólagos Tisza-adóemelésről szóló sajtpapírra hivatkozva indítják el.