Buzi kapitalista propaganda?!

  • 2012. május 21.

Snoblesse

Reklámválogatás más szemmel. Meleg autóreklám, homofób légitársaság, bevállalós skandinávok.


Pincefilmeket nyomtak a Sirályban, összeeresztették Csányi Vilmost az Attenberggel, tangóharmonikát kevertek Chaplinhez – a Magyarhangya kollektíva sok izgalmassal próbálkozik, hogy divatot és közönséget teremtsen a közösségi filmes mozgalomnak, mely a hivatalos moziforgalmazás hiányosságait hivatott kipótolni. Ezúttal egy reklámfilm-válogatással készültek, olyan reklámvideókat gyűjtöttek csokorba, amelyekben valamilyen formában megjelenik a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és queer közösség. Kiderül, hogy mitől meleg egy autóreklám, mennyire bevállalósak a svéd bútorgyártók, vagy mitől lehet homofób egy légitársaság spotja. A vetítés után Bonyhádi Gábor marketingmenedzserrel és Dombos Tamás szociológussal lehet beszélgetni. A program ingyenes, de adományozni (a Budapest Pride Film- és Kulturális Fesztivál részére) lehet.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.