Frankenstein-terv a Trafóban

  • 2016. április 26.

Snoblesse

Mundruczó szörnyetege a Liliom utcát tiporja.


Az kéne, hogy sírjál! Csak próbáld meg! – instruálja/abuzálja a rendező a castingon megjelent intézetis fiút, és valóban sírás lesz a vége, ám távolról sem olyan, mint amire a művész számított. Aki látta Mundruczó Kornél filmjét, a Cannes-ban is versenyeztetett Szelíd teremtést, képben lehet a lassan, de véresen alakuló frankensteini viszonyrendszert illetően, ám a legtöbbet az tudhat Munduczó szándékairól, aki nemcsak a filmnek, de az alapjául szolgáló színpadi produkciónak is tanúja volt. Meglehet, a színpadi produkció erős kifejezés, mert a Frankenstein-terv hazai előadásának egy mobil konténer adott otthont. A konténer mára a múlté, minden más azonban maradt: Mundruczó szörnyetegei május 7-én (15 óra) és 8-án (12 és 15 óra) kelnek ismét életre a Trafóban.

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).