Az ólomévek kultúrája és utóélete

  • 2016. április 26.

Snoblesse

A terrorizmus az olasz művészetekben és irodalomban.

Az ólomévek kultúrája és utóélete – A terrorizmus az olasz művészetekben és irodalomban – ez áll a Helikon Irodalomtudományi Szemle legfrissebb számának címében, s mielőtt még elsorolnánk, ki mindenki is vesz részt a lapszámbemutatón, hadd idézzünk két narancsos interjúból.

false

Ninetto Davoli, Pier Paolo Pasolin barátja, társa, felfedezettje (interjúnk vele itt):

„Még ennyi év után is a torkomban dobog a szívem, ha erre gondolok. Néhány órával a tragédia előtt együtt vacsoráztunk, aztán a feleségemmel és a fiammal hazamentünk, ő pedig folytatta az útját az éjszakában. Számomra nincs semmi rejtély a halála körül, a véletlenek összjátéka okozta, hogy meggyilkolták.”

Umberto Eco író (interjúnk vele itt):

„Noha a P2, az olaszországi terrorizmus és az ezekhez kapcsolódó bűncselekmények kora leáldozott, én úgy sejtem, hogy a háttérben valami mégiscsak folytatódott és mind a mai napig folytatódik.”

És akkor jöjjenek a résztvevők: Persovits József, Sőrés Zsolt, Puskár Krisztián, Szirmai Anna, Szkárosi Endre, Balázs Kata, Giulio D’Angelo, Nagy József és Szokács Kinga.

Figyelmébe ajánljuk

Miért kell Trumpnak Grönland?

Trump Grönland átvételére vonatkozó ajánlata korántsem csupán egy nevetséges opció, a sziget kapcsán ugyanis világosan láthatóak a tulajdonosának járó stratégiai, gazdasági és geopolitikai előnyök.