Oscar Wilde: A boldog herceg

  • 2013. január 15.

Snoblesse

A meseirodalom egyik legszebb darabja a Kolibri Fészekben.


„Imádok a semmiről beszélgetni. Ez az egyetlen téma, amit kicsit ismerek” – állította Oscar Wilde, de az utókornak semmi oka szellemes szavainak hitelt adni, hiszen ismerte ő sok minden más mellett a mesék világát is, nem is akárhogyan. Neki köszönhető például az egyetemes meseirodalom egyik legszebb darabja, az először 1888-ban, több más Wilde-mesével együtt megjelent A boldog herceg. Hogy miként veszti el a Boldog Herceg szobra aranyborítását, ragyogó zafírszemeit és a kardja markolatán pirosló hatalmas rubint is, hogy miként lesz koldusabb a koldusnál is ez a város fölött magasodó nemes szobor, az most a Kolibri Fészek előadásából fog kiderülni, Zalán Tibor átdolgozásában.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.