Riff Cohen az A38-on

  • 2013. január 15.

Snoblesse

Popdalok héberül és franciául.


Bájos – alig van olyan Riff Cohenről szóló értekezés, melyben ne kerülne elő a B betűs jelző. Aki ismeri az izraeli énekesnő A Paris című számát és látta a számhoz készült klipet (melyet maga a művésznő rendezett), igazolva láthat minden bájosozást, és azokat a megállapításokat is, melyek Ms. Cohen tehetségéről szólnak. A két nyelven – héberül és franciául – is perfektül éneklő hölgynél már fiatalon igen komoly frankofóniát állapítottak meg a szakemberek, és javulás ezen a fronton azóta sem tapasztalható. „Kaptam egy hatalmas szobát, benne egy versenyzongorával, és semmi, de tényleg semmi más dolgom nem volt, mint hogy alkossak, és éljem az életem” – nyilatkozta az énekesnő arról a kétéves időszakról, melyet egy ösztöndíjnak hála töltött Párizsban. A szoba és a zongora, illetve az ezzel járó szabadság megtette a hatását – hogy mennyire, az kiderül a Tel-Avivban élő bájos énekes-zeneszerző budapesti koncertjén.

 

Figyelmébe ajánljuk

Különbség

Izrael 1948-as megalakulásakor több mint 700 ezer palesztin hagyta el korábbi lakóhelyét, hazáját – többnyire elüldözték őket az ENSZ jóváhagyása értelmében születő új állam területét csak harcok árán biztosítani képes fegyveres erők. Mindkét oldalon történtek súlyos atrocitások.

Bukott diák

Lehet fanyalogni, sőt, tulajdonképpen ildomos is. Aki nem fanyalog, az talán nem is tartható komoly befogadónak, mintha nem lenne ízlése, s éppen ezért az értékítéletei sem méltók arra, hogy figyelembe vegyük azokat. Mégis, a fanyalgás negatív cselekedetnek számít, s a fanyalgó amolyan ünneprontónak, ízetlenkedőnek, tulajdonképpen egy igazi faszkalapnak.