Könyv

Mucsi Zoltán. Bérczes László beszélgetőkönyve

  • d. magyari
  • 2021. január 20.

Sorköz

Már a szerző első kötete, A mezsgyén (1993) is interjúkat tartalmazott, aztán váltott át a beszélgetőkönyvekre; ez a hetedik.

Otthon van a műfajban, és a munkái alapján valóban úgy tűnik, a könyvnyi terjedelem az, amelyben legalább nagyjából megmutatható egy gazdag és színes pálya, és egy olyan alkotó személyiség, akinek a gondolkodása is kellően összetett, villódzó, sőt ellentmondásos.

Az évtizedek során Bérczes maga is érettebb, bölcsebb kérdezővé vált, s persze a nála valamivel fiatalabb Mucsi sem feltétlenül „bontaná le” a szolnoki színház épp felújított épületét, mint valaha, amikor a harmadikról indulva kiütötte az összes útjába eső ablakot. Erre nyilván nem túl büszke, de az ember vállalja önmagát; már ha megtalálja.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.