A foci-Eb-ről is kitiltották Gigi D'Agostino szélsőjobbos himnusszá vált slágerét

  • narancs.hu
  • 2024. június 1.

Sport

A L'amour toujours a szélsőjobb kedvenc kódja lett, úgyhogy az osztrákoknak új dalt is kell keresniük.

Megtiltotta az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) Gigi D'Agostio L'amour toujours című, az 1990-es évek óta több újjászületést is megélt slágerének felhasználását, ami azt is jelenti, hogy az osztrák válogatottnak új dalt is kell találnia az Európa-bajnokságra, amit lejátszhatnak a meccsek előtt – írja a Der Standard.

A dalt nem azért tiltották le, mert rossz, hanem azért, mert mostanra már az interneten is elterjedt az eredetileg sem különösebben tartalmas szövegvilágú dallamra ráénekelni, hogy Németország a németeké, külföldiek kifelé (Deutschland den Deutschen, Ausländer raus!), a dal előkerülése pedig úgy általában a szélsőjobb egyik kedvenc titkos kódja lett. Az olasz producer dalát már a müncheni Oktoberfestről is kitiltották ugyanebből az okból.

Az osztrák szövetség közleményben reagált az UEFA döntésére. Ebben azt írták, hogy az ÖFB a toleranciát, a sokszínűséget és az integrációt képviseli, és elkötelezett az együttműködés mellett a társadalom minden területén. A visszaélésekkel kapcsolatos közelmúltbeli incidensek után a dalt nem játsszák a válogatott nemzetközi mérkőzésein.

Az érintett producer korábban már értetlenségét fejezte ki, amiért a dalát tiltják be, ami valójában egy mindenkit összekötő érzésről szól, és semmi köze nincs a szélsőjobbhoz vagy az antiszemitizmushoz.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”