Győztesek, világbajnokok és diktátorok az atlétikai vb-n - 17 fotó a budapesti világversenyről

  • Simonyi Balázs
  • 2023. augusztus 25.

Sport

Remek pillanatokat kapott el az atlétikai világbajnokságon fotóriporterünk, Simonyi Balázs. Mutatjuk a képeket.

 
Halász Bence és a chilei Gabriel Kehr szemléli a férfi kalapácsvetés dobóit. Halász Bence sokáig vezetett, végül bronzérmes helyen végzett (80,82 méter)
Fotó: Simonyi Balázs

 
A tokiói olimpián 2021-ben 5000 méteren arany-, 10 000 méteren ezüstérmet szerzett az ugandai Joshua Cheptegei. Budapesten egy kontroll alatt tartott, kemény végsprintes döntőben behúzta zsinórban harmadik világbajnoki első helyét tízezren. A kenyai Daniel Ebenyo is nagyon örült, mivel eddig nem sok babér termett neki világversenyeken
Fotó: Simonyi Balázs

 
A díszpáholy olyan díszpintyekkel, mint Orbán Viktor, Aleksandar Vucic szerb, Ilham Alijev azeri, Recep Tayyip Erdogan török elnök. Szijjártó Péter épp Áder Jánost hallgatja. A felső sorban középen Sebastian Coe, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke
Fotó: Simonyi Balázs

 
Amikor a férfi 100 méteres síkfutás résztvevői a célba vetődnek, senkinek nem ér le a lába
Fotó: Simonyi Balázs

 
A férfi 100 méteres síkfutás győztese, Noah Lyles így örül. Ő a világ leggyorsabb embere jelenleg, és immár négyszeres világbajnok
Fotó: Simonyi Balázs

 
A háromszoros Európa-bajnok Zharnel Hughes ezúttal 3. lett
Fotó: Simonyi Balázs

 
A női 20 km-es gyaloglást hiába indították reggel 7:15-kor, rettenetes hőség és páratartalom uralkodott
Fotó: Simonyi Balázs

 
Amennyire visszatetsző volt Youhuu viselkedése a vébé előtt, annyira szórakoztató volt a stadionban. Itt épp vizipisztollyal locsolja a tikkadt nézőket a hőségben...
Fotó: Simonyi Balázs

 
... itt pedig bikiniversenyre iratkoztatja fel a nehézatlétákat, miközben a számukra próbálnak koncentrálni
Fotó: Simonyi Balázs

 
A gyilkos 400 méter egyik előfutama
Fotó: Simonyi Balázs

 
Morózusnak tűnik a svéd olimpiai bajnok, Daniel Ståhl, pedig épp megnyerte a férfi diszkoszvetést. A rendkívül kiélezett sorozat utolsó dobójaként rekordot hajítva győzött (71,46 méter)
Fotó: Simonyi Balázs

 
Nála jobban örült az amerikai Sha'Carri Richardson, aki a 9-es surranópályán nyerte meg a női 100 métert, mindenkit meglepve. Ráadásul ő is rekorddal: 10,65
Fotó: Simonyi Balázs

 
A női 100 méteres síkfutásban a szinte egyeduralkodónak számító, veterán Shelly-Ann Fraser-Pryce-tól várta mindenki a győzelmet. A tízszeres világ- és háromszoros olimpia bajnok, négyszeres olimpiai ezüstérmes ezúttal harmadik lett honfitársa, Shericka Jackson mellett. A jamaicaiak alaposan benézték a versenyt, nem vették észre az utolsó métereken oldalt felfutó Richardsont
Fotó: Simonyi Balázs 

 
A kínai Zhiyu Xie várja a startgépbe szólítást, amíg a többiek melegítenek
Fotó: Simonyi Balázs

 
A "szöges." A nigériai Ezekiel Nathaniel cipője a 400 gát elődöntőjében
Fotó: Simonyi Balázs

 
Diszkoszok várnak bevetésre a férfiak döntője előtt
Fotó: Simonyi Balázs

 
Grant Holloway, a férfi 110 méteres gátfutás újdonsült világbajnoka a célban
Fotó: Simonyi Balázs

Az atlétikai világbajnokságról készült előző fotógalériánk itt látható:

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)