Lemondott a kudarcos váci fociklub elnöke

Sport

A második vereségét szenvedte el a Pest megyei első osztályban a Vác VLSE. A kínosan megragadt, önkormányzatilag finanszírozott beruházások és a rossz szereplés után Pető bedobta a türölközőt. 

Szűkszavú közleményben tudatta a Vác VLSE, hogy az egyesület eddigi elnöke, Pető Tibor lemondott posztjáról. 

Az elmúlt évben meghatározta a helyi közéletet a váci fociügy, ami azzal kezdődött, hogy az önkormányzat elkezdett vizsgálódni a még előző ciklusban megszavazott tao-projektek körül. Mint kiderült, a város által jelentősen (több mint kétszáz millió forinttal) megtámogatott beruházások megakadtak, az egyesületnek pedig ennek egy részét (73 millió forintot) nem fizette vissza.

Aztán az is kiderült pár hónapja, hogy a 120 éves múltra visszatekintő Vác FC megszűnik, hiába sikerült az NB III-as bennmaradást kiharcolnia az előző szezonban. A helyére az addigi utánpótlás csapatokat gondozó Vác VLSE lépett, és egy darabig úgy lehetett tudni, hogy a Bánk-Dalnoki Akadémiával közösen indít csapatot az NB III-ban, de ettől a megállapodásból végül a Nógrád megyei csapat kifarolt. Így maradt Vácnak a Pest megyei első osztály, aminek nyitányán rögtön hét gólt kaptak a Vecséstől hazai pályán, és legutóbb a Budakalásztól is vereséget szenvedtek 1-2 arányban

Pető Tibor 2019-ig a város alpolgármestere volt, jelenlegi kormánypárti önkormányzati képviselő. Nemrégiben a Fidesz váci szervezetének, valamint a Magyar Evezős Szövetség elnöki tisztségétől is megvált. A Vác VLSE élén Ónodi-Szabó Ádám váltja, aki az egyesület oldala szerint eddig nem töltött be pozíciót a klubban. 

A közelmúltban részletesen feldolgoztuk a Vác FC dicső múltját és a mostani kudarcos időszakot. 

(Címlapképünkön Pető Tibor (j) látható, mellette Bodonyi Béla a VVLSE eggyel korábbi elnöke. Fotó forrása: Váci Napló)

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Már több mint 240 iskolában van bombariadó országszerte

  • narancs.hu

Budapesten és vidéken is több iskola kapott fenyegető emailt csütörtök reggel. A rendőrség átvizsgálja az érintett iskolákat, az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Zöld és fekete

A többszörös hozzáférhetetlenség határozza meg Nanna Frank Møller és Zlatko Pranjić frusztráló dokumentumfilmjét. Első ránézésre a téma filmes-antropológiai eszközökkel könnyedén megragadhatónak tetszik. Zenica egy Szarajevótól nem messze lévő kisebbecske város, amelynek határában a világ egyik legnagyobb acélgyárának, az ArcelorMittalnak a kokszolóüzeme terpeszkedik.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.