Perrel fenyegeti a Kisvárda a külföldi focistáit, ha a kiesés után el mernének igazolni

  • narancs.hu
  • 2024. április 16.

Sport

A focicsapat mindenképp meg akarja tartani a keretet, ami összehozta a tragikus szezont.

Öt fordulóval a vége előtt tíz pont a Kisvárda hátránya a magyar focibajnokság utolsó helyén, szóval kisebb csoda kéne a bennmaradáshoz annak ellenére, hogy konkrétan tele vannak külföldi játékosokkal. Általában nyolc-kilenc légiós van a kezdőjükben, akik értelemszerűen nem a lehangoló magyar másodosztály ígéretéért igazoltak a kisvárdai katlanba, úgyhogy a klub közleményt is kiadott: aki el akarna igazolni tőlük, azt be fogják berelni.

A közleményben arról írtak, hogy a játékosok munkaszerződése határozott idejű, és ezeket nem lehet egyoldalúan felmondani akkor sem, ha kiesnének az első osztályból. „Amennyiben bármelyik játékos erre alapítottan, egyoldalúan, a klub hozzájárulása nélkül szüntetné meg a szerződését, abban az esetben a Kisvárda FC meg fogja tenni a szükséges jogi lépéseket” – írták.

Érdekesség, hogy hasonló esetekben a kevéssé tehetős klubok kifejezetten örülnek neki, ha csendben távoznak a légiósaik, ugyanis a Magyar Labdarúgó Szövetség különféle pénzdíjakkal honorálja a másodosztályban azokat, ahol magyar focisták lépnek pályára, aminek értelmében a másodosztályban szinte csak tiszta magyar felállásokkal találkozni. Ezek szerint erre a pénzre nem épít a 15 ezer fős város klubja, ami 2018-ban egy 3000 fős stadiont ls kiemelt akadémiai státuszt is kapott annak ellenére, hogy a városban semmiféle hagyománya nem volt a profi futballnak, a felnőtt csapat pedig ahogy említettük, csak elvétve épít hazai nevelésű fiatalokra. Van még sporthotel és több, mint 200 millióért kapott új gyep is. Talán magyarázat erre, hogy a klub mögött Seszták Miklós áll.

fotó: Kisvárda FC / Facebook

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.