Sporttörténelem: 64:0-ra nyert Dél-Korea ellen a magyar női vízilabda-válogatott

  • MTI
  • narancs.hu
  • 2019. július 14.

Sport

Soha olyan gólaránnyal nem nyert még vízilabda-válogatott meccset, mint most a magyar női csapat a dél-koreai világbajnokság nyitómeccsén a házigazdákkal szemben.

A magyar női vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően a házigazda dél-koreai csapat elleni győzelemmel kezdte vasárnap a Kvangdzsuban zajló világbajnokság csoportküzdelmeit.

Bíró Attila a 64-0-s sikerével a sportág történetének legnagyobb arányú győzelmét aratta. Az eddigi rekordot Jugoszlávia tartotta, amely az 1985-ös Universiadén 62-0-ra ütötte ki Guatemalát.

Az MTI beszámolója szerint a meccs szürreális volt, a dél-koreaiak még a folyamatos középkezdések után sem voltak képesek nemhogy lövőhelyzetbe kerülni, de még előre haladni sem. "A teljesen komolytalan összecsapást jól jellemzi, hogy kétszer is a saját térfeléről lőtt gólt a magyar csapat" – írja az MTI.

A magyar csapat kedden Kanadával játszik. A kanadaiak az első fordulóban sima, 18:10 arányú vereséget szenvedtek Oroszországtól.

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.