rap: Más ez a hely, mint a többi?
OD: Semmi újdonság. Sok program után nincs hová menni, kevés az olyan találkozóhely, ahol nem muszáj fogyasztani, kevés az olyan alkalom, ahol a közönség találkozhat a művészekkel, és kevés a családias hangulatú kocsma is, ahol nem az egyetlen szempont a profit. Igyekeztünk olyan szervezőket, csoportokat bevonni, akik már bizonyítottak, vagy nagy lehetőségeket láttunk bennük, gondolok itt Kárpáti Péterre, Zipernovszky Kornélra vagy a Demo Galéria kollektívájára. Nem akartunk gagyit, de nem is akartuk letudni a szokásos kulturális misszió feladatát, amit a Szimpla és a Tűzraktér óta minden romkocsmának hirdetni kell.
rap: Mik a személyes motivációid?
OD: Bölcsészkaron végeztem, most ez a főállású munkahelyem. 2005-ben kezdtem önkéntesként dolgozni a Tűzraktérben. Onnantól szerettem volna összehozni egy ilyen helyet. Hogy ezt elérjem, nem vendéglátózni kezdtem, hanem egyesületet alapítottunk, én meg önkénteskedtem az Impexben és a KÉK-ben. Mind a két csapat profi a maga területén, és én is ilyesmivel szerettem volna foglalkozni, lehetőleg minél többel, egyszerre.
rap: Vannak kedvenc romkocsmáid?
OD: Azokat a helyeket szerettem, ahol történik valami. Régen a Szimpla volt ilyen, aztán nyitáskor a Corvintető, a Kultiplex, a Merlin. Azon vagyunk, hogy ilyen legyen a Fogasház is.
rap: Milyen programokra számíthatunk tél végén és tavasszal?
OD: A Demo Galériában lesz egy workshop, majd kiállítás, ami a Horthy-korszak építészetével foglalkozik. A Jazzfogócskában fellép Oláh Dezső és Szalóky Béla, a Váczi Dániel Trió és a Fábián Juli-Sárik Péter Duó. Ha minden jól megy, új filmes sorozatot indíthatunk, fiatal filmesek munkáival. Várjuk Juhász Kata csapatát és a Pulzus Társulatot is, Ágens nálunk mutatja be új darabját, és Kárpáti Péter is tervez új előadást a Vándoristenek mellé.
rap: Mennyire terveztek hosszú távra?
OD: Sajnos nem látunk nagyon messzire.