rap: A december 11-től 19-ig tartó, Negyed6Negyed7 elnevezésű hanukafesztiválnak mi a koncepciója?
SÁ: Annyira kézenfekvő, hogy ha van egy régi pesti zsidó negyed a VI. és VII. kerületben, zsinagógákkal, Zsidó Múzeummal, ami ráadásul Budapest Prenzlauer Bergje lett, akkor ezt "fel kell dolgozni". A fesztivál ennek a negyednek a közös ünnepe hanuka alkalmából. Ha az ember körbejár, és leül beszélgetni a megannyi kávézó, étterem, szórakozóhely, galéria, alternatív közösségi ház és könyvesbolt vezetőivel, arra is rájön, hogy szinte kivétel nélkül gondolnak is valami közöset erről a helyről. A programokat az egyes helyek önmaguk rakták össze - a Marom Budapest pedig koordinálta a helyek közötti együttműködést. Azt tartottuk szem előtt, hogy a negyedre és a hagyományra kreatívan és innovatívan reflektáljunk. Lesznek koncertek, dj-k, színházi estek, performanszok, kiállítások, gyerekprogramok, író-olvasó találkozók, gasztronómia, előadások és persze beszélgetések - a nyolc nap alatt közel 130 rendezvény 28 helyszínen. A részletes program a negyed6negyed7.com oldalon olvasható.
rap: Ismersz máshol hasonló rendezvényeket?
SÁ: Ez a városrészt megmozgató összefogás, ami ezúttal a leghangsúlyosabb része a programnak, valamilyen szinten megvalósul Krakkóban a zsidó fesztiválon, a Kazimierzben, de ott ez inkább egy kirakatrendezvény, és kevésbé reflektál a valóságos, lokális tartalmakra, mint az N6N7.
rap: Mivel foglalkozol még?
SÁ: Mindenféle underground dolgot csinálok. Talán a legtöbbet a TÁP Színházzal foglalkozom, itt mindig próbálunk egy darabot, ha nem kettőt, és körülbelül minden hétre esik előadás is. Aztán van egy rapformációnk Máthé Zsolttal: a ZuSammen. Rappelek héberül is a Hagesherben, amiben lassan már egytucatnyi hihetetlenül jó zenész játszik. De írtam már pár színházi előadásba dalszöveget, utoljára a Zsidó Színház Arturo Uijába. Emellett dolgozom a Sirályban és a Marom Budapestben, akikkel nemcsak a Negyed6Negyed7-et szervezzük, hanem a Bánki-tó Fesztivált és még nagyon sok rendezvényt év közben is.