Június 17–28. között a Naprendszer összes bolygója egyszerre fog látszódni az égbolton, egymás után sorakozva. Ilyenre legutóbb 947-ben volt példa, június este, és a 2492 áprilisi hajnalokig nem is lehet ilyenhez szerencsénk - hívja fel a figyelmet a Svábhegyi Csillagvizsgáló a ritka eseményre.
Az együttállás azért is különleges, mert az 5 szabad szemmel is látható bolygó pontosan olyan sorrendben lesz a Naptól kiindulva az égen, ahogyan azt a Naptól való távolságuk szerint már iskolában megtanultuk: Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter és Szaturnusz. Az Uránusz és a Neptunusz, valamint a Pluto, és a legfényesebb kisbolygó, a Vesta is beáll a sorba, de ezek az égitestek már csak kizárólag távcsővel lesznek láthatóak.
Hozzáteszik, hogy aki kíváncsi erre, annak korán kell kelnie, ugyanis hajnalonta, 3 és 4 között lesz a legjobban látható az együttállás. 3 körül ugyanis, szinte teljes sötétségben, még a Neptunuszt és az Uránuszt is megtalálhatjuk binokulárral. A Merkúr pedig 4 körül csatlakozik a többi bolygó sorához.