Lehet azt hinni, hogy itt van Amerika, például gyorsétkezdében hamburger menüt falva, külvárosi művelődési házban countryt énekelve, esetleg kampánynyitó nagygyűlésen, de mindez semmi egy amerikaiautó-találkozóhoz képest. Húsvétvasárnap a Kerepesi út és a Keresztúri út sarkára több mint háromszáz tengerentúli jármű tulajdonosa érkezett, és sokan közülük meg voltak arról győződve, nem Rákosfalván, hanem Kaliforniában vannak.
A találkozó már-már hagyománynak, a rendező American Car Club Hungary pedig a legnagyobb hazai autósklubnak számít, a tagság az 1995-ös megalakulás óta meghússzorozódott, most háromszáz fölötti a létszám, ami még akkor is jelentős, ha a felvételi kritériumok itt a leglazábbak: mindenki tag lehet, akinek amerikai autója van. Típus, életkor nem számít, mégis leginkább a Starsky és Hutchból vagy éppen a San Fransisco utcáinból ismerős járművek voltak többségben, de akadtak olyanok is, akik kamionnal, mentőautóval érkeztek a külvárosi parkolóba. Talán az amerikai vonatkozások miatt az Opel és a Ford Capri Klub néhány tagja is képviseltette magát, sőt felbukkant egy tiszteletbeli amerikai autó, egy feltuningolt Warszawa 223-as.
A gusztustalan kiegészítők tekintetében csupán egy dolog volt figyelemre méltó, ha nem számítjuk a Jockey-kalapokat, kicsi, közepes és nagyméretű zászlókat és a csillagsávos Wunderbaum illatosítókat: a visszapillantó tükörre akasztható, páros szőr dobókocka. A "szerencse jelképe", magyarázta valaki legalább nyolc centiméteres oldalhosszúságú díszpéldányáról, ami egy Fiat 500-as szélvédőjét valószínűleg teljesen betakarná, viszont ilyet európai vagy még inkább japán kocsikba akasztani a legnagyobb tapintatlanság.
Persze akadtak olyanok is, akiknek az amerikai autó főleg üzlet. Néhány limuzinon ott díszelgett a "rendezvényekre bérelhető felirat" meg egy telefonszám, sőt aki készpénzzel érkezett a helyszínre, vásárolhatott is. Egy 1984-es Oldsmobile Royale-t például potom egymillióért árultak. A kispénzűeknek autómodellekkel és különféle katonai cuccokkal lehetett vigasztalódniuk, feledtetve az olyan szívet melengető látványosságokat, mint egy 1953-as Chevrolet Bel Air vagy az az 1958-as Dodge, aminek tulajdonosa szimplán csak Fasza Gyereknek nevezi magát. A színpadon rockabillyt nyomatott a Mystery Gang nevű, meglepően jó szabadcsapat, az igazi zenét mégis "Amerika hangja", a V8-as motor brummogása jelentette.
- lt -