Tévétorrent

Deep State

Tévétorrent

Simon Maxwell és Matthew Parkhill sorozata azon „aktuális és fontos”, de vágybeteljesítésre játszó mozgóképeknek a sorát gazdagítja, amelyek az amerikai világpolitikai hegemónia megrendülése és az egymást követő közel-keleti krízisek óta lázban tartják a nézőket (Homeland, 24, Bourne-filmek). Bár a főhős, Max Easton (Mark Strong) a brit MI6 exügynöke, elhanyagolható a különbség közte és az amerikai Jack Bauer közt. A Deep State elődeihez hasonlóan meglebegteti az aktuális nemzetközi viszonyok „hiteles” ábrázolását – azt az illúziót keltve, hogy a néző majd végre átláthatja ezeket –, ám ez csak ürügy, hogy jöhessen egy tökös akcióhős, aki rendet vág a nemzetközi káoszban (és nem veti meg a kínzást sem). Így heti 50–60 percre mindenki újra úgy érezheti, hogy a Közel-Kelet jó (nyugati) kezekben van.

Egy kis fantáziálással nem is volna baj, ha a Deep State izgalmas lenne, de sajnos hamar elveszítjük érdeklődésünket a faarcú, ám gránitöklű Easton ügynök kalandjai iránt. Pedig az összetevőkkel semmi gond: megvan az ilyen kémkedős-politikai thrillerekhez illő kékes-acélos képi világ, az egyre bonyolódó átverések és árulások hálózata, családi és szerelmi dráma. Ám a nézőnek az az érzése támad, hogy maguk a színészek is unják az egészet – különösen Strong. Nehéz együttérezni a sok sápadt és egykedvű CIA- és MI6-ügynökkel, akik hiába izzadnak idegesen a poros bejrúti utcákon, épp az emberi drámát nem képesek hitelesen átadni. S persze a sorozat is lassan, de biztosan belezavarodik a maga alkotta átverős-hátba szúrós játszmába.

Magyar felirat: Fatterjocco


Figyelmébe ajánljuk

Azonnal rohan tovább

A közel 100 méteres rendőrpalota tiszteletet parancsolóan magasodik a környék fölé, üvegablakain szikrázóan csillog a felkelő nap fénye, amint Thuróczy Szabolcs morózusan besétál forgóajtaján.

Apáról fiúra

A Universal-stúdió 1941-es klasszikusából kisarjadó farkasemberfilmek (pl. Egy amerikai farkasember Londonban, 1981; Ezüst pisztolygolyók, 1985; Farkas, 1994) bizonyos értelemben a férfi menst­ruáció és hisztéria gondolatával játszanak.

Lajos bácsinak jár a dicséret

A Képtelen Krónikára más, általunk hallgatott podcastokban többször hivatkoztak ugyan, de mi magunk sokáig nem mentünk utána, noha a történelmi podcast műfaja – amiként a KK is definiálja magát – közel áll a szívünkhöz.

Emlékezetrétegek

A Kiscelli Múzeum templomterében megrendezett életmű-kiállítás több szálon kívánja megragadni, illetve körüljárni Ország Lili (1926–1979) érzékeny és titokzatos művészetét. Ehhez közel 50 festményt és 70 grafikai lapot mutat be, amelyek (néhány kivétellel) a múzeum gyűjteményéből származnak; az anyag különlegessége, hogy mégis lefedi az életmű csomópontjait.

A drogmentes Magyarország  

„A stratégia távlati célként a kábítószermentes Magyarország elérését tűzi ki 2020-ig” – olvashattuk abban a 2013-tól hatályos országgyűlési határozatban, amelyet Nemzeti Drogellenes Stratégiának neveztek el.

60 000

Társadalmi kampányt indított a Magyar Orvosi Kamara (MOK), amellyel az egészségtudatosságra és az egészségügyi rendszer hiányosságaira hívnák fel a figyelmet. Az utóbbi könnyebben célba talál: aligha akad olyan család Magyarországon, amely ne tudna felidézni valamely rossz tapasztalatot az ellátásról.

Hogy a gyerekek is értsék

A társulat által támogatott, régóta a színházban dolgozó, színvonalas pályázatot benyújtó csapatot kipontozták. Hankó Balázsnak meg se kellett szólalnia, a távolból mintha Vidnyánszky Attila integetne a gyerekeknek. Megkérdeztük az új igazgatót is.

„Távozzatok, aljas ringyók!”

Pár hete újraválasztották Horvátország államelnökét, Zoran Milanovićot. A magát szociáldemokratának nevező Milanović nem szereti sem az EU-t, sem a NATO-t, sem Ukrajnát, és ha teheti, a szétesés felé lökdösi Bosznia-Hercegovinát. Legfontosabb, hovatovább egyetlen életcélja a Horvátországból uniós és gazdasági sikertörténetet faragó kormányfő levadászása. És még rondán is beszél.

Kastély, börtön, szegénytanya

Konkrétan tényleg nem Lázár Jánosék kastélyáig épült út kilométerenként félmilliárd forintból, hanem az M43-as autópálya lehajtójától a nagyfai börtönig. E szakasz előtt és utána azonban olyan kráterek maradtak, amelyek a Holdról is látszanak.