Címoldalra kerültünk a New York Times-ban! De mivel?!

  • narancs.hu
  • 2018. november 29.

Villámnarancs

Hát azzal, ahogy Orbánék a lakájmédia legaljává züllesztették az Origót.

Még szombaton a New York Times az Origo sztorijával, az oldal lakájmédiává való lezüllesztésének részleteivel szemléltette, hogy miként lehet kinyírni a szabad sajtót: a szerzők végigveszik, hogy mi vezetett (nem csak a kormány akarata és Matolcsy Ádám színre lépése, hanem a Telekom lelkes közreműködése is) ahhoz, hogy az Origóban immár jó ideje hazánk egyik legtoxikusabb online állami propagandafelületét "tisztelhessük".

false

A 444 szúrta ki, hogy e végtelenül tanulságos és egyben lesújtó történet lett a New York Times nemzetközi kiadásának mai címlapsztorija is.

Ha ma valahol Európában New York Times olvasóval találkozunk, csak remélhetjük, hogy az illető hátulról kezdte az olvasást és még nem jutott el a címoldalig.

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.