Csodálatos összeesküvés-elmélet Nógrádi Györgytől: az amerikai kormány meg akarta puccsolni Orbánt

  • narancs.hu
  • 2017. április 21.

Villámnarancs

A „biztonságpolitikai szakértő” bizonyítékok nélkül tárta ezt az információt a nagyérdemű elé.

Egy dombóvári előadása elején beszélt olyanokról a kormány kedvenc, a köztévében szinte naponta nyilatkozó „biztonságpolitikai szakértője”, hogy anno Hillary Clinton 30 pontból álló javaslatcsomagot küldött az Orbán-kormánynak is, amit teljesíteni kellett volna, különben „föllép és megpróbálja megbuktatni a magyar kormányt”.

Ám ez még csak az összeesküvés-elmélet első része, Nógrádi arról is beszélt Dombóváron, hogy az amerikai nagykövetség megkérte a Fidesz „egyik legmagasabb” vezetőjét: legyen a miniszterelnök. A meg nem nevezett ember azonban rögtön elment Orbán Viktorhoz, hogy elmondja neki az egészet.

Nógrádi szerint „erről soha nem beszélünk”, bár az sajnos nem derül ki az előadásból, hogy ő honnan szedi a fenti információt. Mert bár ez a kis sztori pontosan illeszkedik a kormány narratívájába, miszerint itt „nemzetközi befolyásolási kísérletektől” kell tartani, a korábban idegenvezetőként dolgozó Nógrádi voltaképpen arról beszél, hogy egy szövetséges állam akarta eltávolítani a posztjáról Orbánt. Teszi mindezt mindenféle bizonyíték nélkül. Bár ezt mondjuk megszoktuk már a kormányzati és hozzá közeli szereplőktől.

Az alábbi videón 3:50-től tekinthető meg az ominózus jelenet:

Nógrádi György előadása Dombóváron 2017.04.12.

Globális erőviszonyok a XXI. században - címmel tartott előadást Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő Dombóváron a Tinódi Házban 2017. április 12-én.

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.